Gospodarka » Opakowania

Catering w pracy, czyli w co zapakować II śniadanie i obiad część 2

Catering w pracy, czyli w co zapakować II śniadanie i obiad część 2
Zobacz więcej zdjęć »
Wiemy już, że catering pudełkowy nie może się obyć bez bezpiecznego, przystosowanego do przenoszenia posiłków pudełka.

. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać produkt posiadający dodatkowe właściwości np. taki, który sprawdzi się w przypadku podgrzewania jedzenia w mikrofali czy pudełko, które można myć w zmywarce.

Wybieramy „pudełko śniadaniowe” - wygoda                  

            Nie da się ukryć, że bezpieczeństwo opakowania, w którym przenosimy nasze posiłki jest bardzo ważne, ale równie istotną kwestią jest jego wygoda. Zanim zakupimy pierwsze lepsze pudełko, zastanówmy się, co chcemy w nim przenosić. Dokładnie przeanalizujmy naszą dietę. Odpowiedzmy sobie na kilka pytań np. jakiego rodzaju posiłki spożywamy najczęściej, czy preferujemy dania tzn. „jednogarnkowe”, czy poza domem jemy głównie pierwsze czy też drugie danie etc. Niemal w 90 proc. przypadków, znacznie wygodniejszą opcją jest pojemnik wielokomorowy (z przedziałkami). Tego typu pudełko umożliwi nam posegregowanie składników naszego posiłku. Jakość przedziałek również ma znaczenie. Jeżeli pudełko będzie miało niewielkiej wysokości ścianki zewnętrzne, jedzenie wymiesza się zaraz po włożeniu pudełka do torby.

            Kolejną ważną kwestią jest zamknięcie pojemnika. Najwygodniejsze, a najbardziej praktyczne zamknięcie stanowią zatrzaski. Opcja ta całkowicie minimalizuje ryzyko, że pudełko ulegnie rozszczelnieniu, a jedzenie znajdzie się w naszej torbie. Pojemniki „z górnej półki” posiadają gumowe uszczelki. Ich zakup ma sens wtedy, kiedy nasz catering nie stroni od zup czy składników płynnych jak sosy, jogurt etc. Jeśli chodzi o zupy, dość wygodnym rozwiązaniem będzie również termos. Finalnie warto wspomnieć o shakerach. Jeżeli preferujemy bomby witaminowe w postaci koktajlów, możemy przenosić je w eleganckich, modnych, a zarazem dosyć ciężkich słoikach lub shakerach.

Coś na suplementy

            W wielu przypadkach osoby dbające o linię łączą catering dietetyczny z odpowiednią suplementacją. Nie ma sensu nosić opakowań, pudełek czy słoików z tabletkami ze sobą. Mało komfortową opcją jest również noszenie pigułek w portfelu czy w zwykłym woreczku foliowym. Najlepszym, najwygodniejszym rozwiązaniem jest pill box. Pill box to niewielkich rozmiarów opakowanie z kilkoma przegródkami. W środku możemy bez większych trudności przenosić suplementy na cały dzień. Pudełko to dostępne jest w niektórych sklepach z suplementami, drogeriach, a już na pewno w aptekach.

A jeśli wychodzimy na cały dzień?

            Ci, którzy wychodzą z domu na cały dzień, a tym samym zmuszeni są zabrać ze sobą nie jedno, a kilka pudełek z jedzeniem, powinni zainwestować w specjalne torby dedykowane na potrzeby cateringu dietetycznego. Możemy zakupić je w pakiecie z pudełkami bądź osobno. Najczęściej zawierają od dwóch do pięciu pojemników wykonanych z wysokiej klasy plastiku. Niektóre zestawy posiadają również shaker, wkłady chłodzące (niezwykle przydatne latem) oraz pill box. Cały zestaw bez wątpienia ułatwi nam poszukiwania każdego elementu z osobna. 

Cz. 1 artyułu dostępna: tutaj Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Catering - B&G Catering s.c.
http://bgcatering.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »