Firma » Praca

Cechy idealnego pracownika

Cechy idealnego pracownika
Zobacz więcej zdjęć »
Jakie są cechy idealnego pracownika?

Pracodawcy w trakcie procesu rekrutacyjnego, zawsze starają się zatrudnić do swojej firmy takich kandydatów, którzy będą posiadać nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również wiedzę oraz doświadczenie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie cechy powinien mieć idealny pracownik i na co zwracają szczególną uwagę rekruterzy z agencji pracy Dreman.

Najważniejsze cechy idealnego pracownika


Pracodawcy u swoich pracowników w pierwszej kolejności cenią sobie odpowiedzialność, wywiązywanie się ze swoich obowiązków oraz pełne zaangażowanie w wykonywanie postawionych zadań. Dobry pracownik powinien charakteryzować się również: dobrą komunikatywnością, chęcią współpracy z innymi pracownikami, lojalnością wobec pracodawcy oraz dobrą odpornością na stres.

W dzisiejszych czasach idealny pracownik, powinien być otwarty na zmiany, charakteryzować się dużą kreatywnością i co najważniejsze przejawiać postawę innowacyjną. Pracodawcy poszukują przede wszystkim takich pracowników, którzy posiadają umiejętność podejmowania autonomicznych decyzji w kryzysowych momentach.

Doskonały pracownik


Jak pokazują najnowsze wyniki badań, w chwili obecnej najbardziej poszukiwani są tacy pracownicy, którzy mają dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne. Ogromną rolę w wielu branżach odgrywa również dyspozycyjność, elastyczność, znajomość języków obcych, czy też dobra znajomość obsługi komputera. Oczywiście mało kto jest w stanie spełnić wszystkie powyżej opisane wymagania, dlatego też można śmiało powiedzieć, że znalezienie idealnego pracownika jest praktycznie niemożliwe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »