Gospodarka » Maszyny

Cechy oraz zalety wózków widłowych

Cechy oraz zalety wózków widłowych
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwój techniczny zawsze ukierunkowany był na ułatwienie człowiekowi prac zbyt uciążliwych. W wielu przypadkach dopiero zastosowanie określonych urządzeń pozwala na wykonywanie danych czynności, ponieważ bez nich były by one zbyt wymagające w stosunku do możliwości człowieka.

Takimi urządzeniami, które w znacznym stopniu ułatwiają i przyśpieszyło wysiłkową pracę człowieka są wózki widłowe. Widlaki ułatwiają pracę w wielu gałęziach przemysłu i transportu. Usrawniają pracę człowieka podczas magazynowania i transportu wewnętrznego a także pozalają na łatwy i szybki załadunek towarów na środki transportu.

Wózki widłowe elektryczne paletowe Seria MWP-1R to dwie grupy wózków opracowane do dwóch różnych zastosowań przez inżynierów firmy Komatsu:

 • Wózki widłowe MWP18-1R i MWP20-1R są przeznaczone do standardowych zastosowań.
 • Wózki widłowe MWP22-1R i MWP30-1R to maszyny o bardz o wysokiej wydajności, przeznaczone do ciągłej pracy.

Obie grupy wózków widłowych są przeznaczone do transportu palet i innych materiałów wewnątrz hali magazynowych oraz do załadunku lub rozładunku ciężarówek. Wózki widłowe wyposażone są w baterie o pojemności 300-700Ah ­ w zależności od przeznaczenia i intensywności pracy maszyny. Niskie umieszczenie dyszla pozwala operatorowi na komfortową obsługę. Ergonomiczna głowica dyszla sterującego oraz przyciski dotykowe do obsługi wózka sprawiają, że wózki widłowe można bardzo łatwo obsługiwać nawet w rękawiczkach. Podwozie wózka wykonane jest ze stali o bardzo wysokiej jakości. Spawane jest według najnowszych technologii, pokrywy akumulatorów wykonane są z poliuretanu, którego wytrzymałość i elastyczność zmniejszają skutki przypadkowych zderzeń. Widły wykonane są z materiału Domex Steel o dużej wytrzymałości a niemalowane części zostały zabezpieczone warstwą antykorozyjną. Podwozie posiada 3 punkty kontaktowe dla zapewnienia maksymalnej stabilności a ponieważ dyszel sterujący jest aktywny nawet w pozycji pionowej wózek widłowy jest zdolny do wykonywania manewrów w przestrzeni o szerokości 1114 mm przy wózku o długości wideł 800 mm. Wózki widłowe posiadają układ sterowania najnowszej generacji MOSFET, pozwalający na łatwe i elastyczne użytkowanie. Parametry wózka mogą być wyregulowane przez Serwisanta za pomocą komputera serwisowego tak aby dostosować wszystkie parametry wózka widłowego do wymagań użytkownika. Układ elektroniczny zawiera pełne samo-diagnostyczne urządzenie, wbudowany licznik roboczogodzin, wskaźnik rozładowania akumulatora i kod obsługi. Funkcja podnoszenia blokuje się, kiedy akumulator maksymalnie rozładowuje się przed poleceniem ponownego naładowania. Wózki widłowe posiadają cztery układy hamulcowe:

 • Hamulec regeneracyjny, obsługiwany przez zwalnianie lub zmianę kierunku jazdy
 • Hamulec elektromagnetyczny, obsługiwany przez całkowite zwolnienie dyszla do pozycji pionowej lub wyłączenie wózka,
 • Opcjonalny hamulec mechaniczny, obsługiwany przez proste zwalnianie dźwigni

Modele MWP-1R oferują szeroki zakres sprzętu dodatkowego:

 • Zabezpieczenie dla warunków chłodniczych do -30°C
 • Podwójnie obciążane koła (standard dla MWP30-1R)
 • Wałki do wprowadzenia palet (standard dla MWP30-1R)
 • Pokładowe urządzenie lądujące do akumulatorów
 • Koła trakcyjne ze specjalnego materiału
 • Szeroki wybór długości wideł z rozstawem 520 / 560 / 650 mm
 • Hamulec mechaniczny
 • Hamowanie proporcjonalne do ładunku na widłach (MWP18&20-1R)


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kraskairena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »