Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Ceetrus Polska wspiera zielony transport

Ceetrus Polska wspiera zielony transport
Zobacz więcej zdjęć »
22 września świętujemy Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Ceetrus Polska, która zachęca klientów do korzystania ze stacji rowerów miejskich przy centrach handlowych, przyjeżdżania na zakupy własnym rowerem i korzystania z komunikacji miejskiej oraz bezpłatnych autobusów.

- W codziennych działaniach naszej firmy realizujemy wiele inicjatyw ekologicznych, również związane z zielonym transportem. Projektując centra handlowe czy projekty mixed-use, stawiamy na integrację z lokalną strukturą komunikacyjną. W istniejących centrach handlowych dodajemy sukcesywnie nowe usługi dla klienta, takie jak stacje rowerów miejskich, dodatkowe wiaty na rowery czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Dzięki takim działaniom nasi klienci mają możliwość dokonywania ekologicznych wyborów. Dlatego zachęcam, aby z okazji Dnia bez Samochodu, wybierając się do centrum handlowego wybrać ekologiczny środek transportu – mówi Małgorzata Rajkow-Krzywicka, dyrektor operacyjna w Ceetrus Polska odpowiedzialna za działania CSR.

Przystanki komunikacji miejskiej

Do większości Centrów Handlowych Auchan, Galerii Bronowice w Krakowie oraz Galerii Łomianki pod Warszawą można dotrzeć komunikacją miejską. Linie autobusowe dojeżdżające do centrów handlowych rozpoczynają swój bieg w dogodnych miejscach w miastach, a ich przystanki znajdują się w pobliżu wejść do obiektów. Dodatkowo planujący zakupy w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk mogą do niego dotrzeć Pomorską Koleją Metropolitalną.

Bezpłatne autobusy

Z wygodnej i ekonomicznej możliwości dojazdu mogą korzystać klienci Galerii Łomianki oraz Centrów Handlowych Auchan w Sosnowcu, Poczesnej, Bielsku-Białej oraz w Krasnem. Bezpłatne autobusy realizują regularne kursy od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe. Ich przystanki mieszczą się tuż przy wejściach do galerii i centrów handlowych i można z nich dojechać do węzłów przesiadkowych w najbliższych miastach i przystanków w okolicznych miejscowościach.

Rowerem na zakupy

Z myślą o tych, którzy przemieszczają się najczęściej na rowerze, Ceetrus Polska ustawił przed większością centrów i galerii handlowych bezpieczne stojaki rowerowe i wiaty rowerowe. Przy wielu z nich znajdują się samoobsługowe stacje umożliwiające szybką naprawę usterek. Dodatkowo klienci odwiedzający Galerię Bronowice, Park Handlowy Auchan Bielany oraz Centrum Handlowe Auchan Legnica mogą skorzystać z stacji rowerów miejskich.

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa inicjatywa ekologiczna, która kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Obchodzony jest na całym świecie 22 września. W Polsce Dzień bez Samochodu po raz pierwszy obchodziliśmy w 2004 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »