Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Centrum Medyczne Gamma wprowadza zabiegi z technologią DTrax

Centrum Medyczne Gamma wprowadza zabiegi z technologią DTrax
Zobacz więcej zdjęć »
Centrum Medyczne Gamma wprowadza do swojej oferty zabiegi z zastosowaniem technologii DTRAX w leczeniu radikulopatii szyjnej. Dzięki technologii, która oferuje mniej inwazyjną alternatywę operacyjną dla pacjentów, ponad 90 proc. z nich odczuwa znacząca ulgę w odczuwaniu bólu.


Postęp cywilizacyjny sprawił, że znacząco zmienił się nasz tryb życia, zdecydowanie mniej czasu poświęcamy na aktywność ruchową, za to dużo więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej. To sprzyja rozwojowi zmian zwyrodnieniowo-przeciążeniowych kręgosłupa, a coraz więcej pacjentów zgłasza się do lekarza z dolegliwościami bólowymi. Jednym z najczęstszych schorzeń jest radikulopatia szyjna, czyli zespół dolegliwości wynikających z ucisku na korzenie nerwowe.
 
Innowacyjne podejście
 
Pacjentom cierpiącym na radikulopatię szyjną można pomóc w mniej inwazyjny sposób niż dotychczas. Warszawskie Centrum Medyczne Gamma wprowadza do swojej oferty zabiegi z wykorzystaniem technologii DTRAX. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów z dostępu przedniego, technologia ta pozwala na wykonanie zabiegu z dostępu tylnego, czyli od pleców pacjenta. Ten sposób wymaga jedynie dwóch małych nacięć u podstawy karku pacjenta.
 
Wykorzystując technologię DTRAX, chirurg najpierw zmniejsza nacisk na nerwy rdzeniowe poprzez rozsunięcie, czyli otwarcie stawów, dzięki czemu nerwy przestają być drażnione. Kolejnym krokiem jest umieszczenie dwóch implantów oraz materiału przeszczepowego, którego zadaniem jest odciążenie chorych stawów.
 
Alternatywa dla pacjenta
 
Najczęściej wykorzystywanym sposobem leczenia operacyjnego spondylozy szyjnej z objawami radikulopatii jest discektomia (usunięcie krążka międzykręgowego), odbarczenie kanału kręgowego i usztywnienie sąsiadujących kręgów implantem międzytrzonowym (z ang. ACDF). W niektórych przypadkach zastosowanie znajduje dodatkowo stabilizacja metalową płytką i śrubami. U wybranych pacjentów w celu zastąpienia krążka międzykręgowego użyć można protezy ruchomej. Opisywane operacje, wykonywane z dostępu przedniego, wymagają rozdzielenia mięśni, jak również odsunięcia takich struktur, jak przełyk, tchawica czy pęczek naczyniowo-nerwowy, co bywa przyczyną dolegliwości pooperacyjnych.
 
Obecnie do arsenału chirurga kręgosłupa dołączyła również technologia DTRAX. Wykorzystuje ona tylny dostęp do struktur kręgosłupa, co zapobiega dolegliwościom pooperacyjnym związanym z przełykaniem oraz mówieniem, które mogą pojawić się przy innych rodzajach technik operacyjnych  w odcinku szyjnym. Do jej największych zalet należą szybka i małoinwazyjna technika operacyjna, brak konieczności usuwania dysku, jak również natychmiastowy powrót do pełnej aktywności. Co ważne, z punktu widzenia pacjenta, zabieg pozwala zminimalizować ryzyko powikłań oraz infekcji. Mniejsze nacięcia skórne zapewniają bardzo dobry efekt estetyczny.
 
Więcej na temat technologii DTRAX można dowiedzieć się tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=WFtJqWSQKYQ&feature=player_detailpage 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GlobalBrand

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »