Dom » Budownictwo

Centrum Onkologii w Bielsku-Białej najlepszym obiektem ochrony zdrowia

Zrealizowana w ubiegłym roku rozbudowa Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej zwyciężyła w prestiżowym konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Celem konkursu jest promocja najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji i adaptacji obiektów. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma ALSTAL Grupa Budowlana.

W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie wyłonione zostały najlepsze inwestycje. Rozbudowa Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej otrzymała tytuł Modernizacji Roku 2021 roku w kategorii ochrony zdrowia. Warto zaznaczyć, że jest to prestiżowy konkurs, który organizowany jest od ponad 25 lat.

Firma ALSTAL Grupa Budowlana była odpowiedzialna za projekt rozbudowy Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. W ramach inwestycji wybudowany został nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek, który został połączony z istniejącym szpitalem onkologicznym.

W nowym gmachu znalazły się m.in. zakład medycyny nuklearnej, a także zakład diagnostyki obrazowej – pracownia mammografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego. Dwa piętra zajął blok łóżkowy (70 łóżek), na trzecim piętrze umiejscowiony został pełny blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi. W budynku są także izba przyjęć oraz rejestracja do pracowni diagnostycznych.

Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 24 września ubiegłego roku. Wartość tej inwestycji wyniosła 80,9 mln zł. Kubatura obiektu to 13 501 m3 a jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 4,6 tys.m2.

Firma ALSTAL Grupa Budowlana nie tak dawno otworzyła swój oddział na Śląsku, a konkretniej mówiąc w Katowicach. Aktualnie spółka w naszym regionie realizuje remont Opery Śląskiej w Bytomiu. 

O ALSTAL Grupa Budowlana

Jesteśmy rodzinną firmą budowlaną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która od 45 lat specjalizuje się w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających inwestycji budowlanych. Naszą nadrzędną wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa i partnerskich relacji inwestorom, podwykonawcom, dostawcom, a także pracownikom tworzącym siłę organizacji. Naszym największym kapitałem są ludzie tworzący zespół ALSTAL. To ich doświadczenie, zaangażowanie i chęć zmieniania świata na lepszy pozwalają nam stale doskonalić naszą firmę. Zgrany zespół ponad 260 osób tworzą zarówno najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem oraz młode, dynamiczne i ambitne osoby, które regularnie podnoszą swoje kompetencje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »