Technologie » Komputery

Centrum rozrywki nowej generacji

Centrum rozrywki nowej generacji
Zobacz więcej zdjęć »
W sprzedaży jest już dostępny sieciowy odtwarzacz multimedialny QNAP NMP-1000P. Urządzenie łączy funkcje domowego dysku sieciowego NAS, na którym można przechowywać i współdzielić dane oraz odtwarzacza High Definition, który umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć w najwyższej jakości.

Wielofunkcyjny mediaplayer coraz częściej staje się podstawą domowego centrum rozrywki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

To wygodne rozwiązanie, które pozwala gromadzić w jednym miejscu cyfrowe zasoby oraz w prosty i wygodny sposób odtwarzać ja na domowym sprzęcie: telewizorze, zestawie audio czy komputerze.

Nowy odtwarzacz QNAP jest następcą uznanego na rynku modelu NMP-1000. W NMP-1000P wprowadzono szereg rozwiązań, które poprawiły jakość odtwarzania obrazu i dźwięku, sprawność działania oraz funkcjonalność urządzenia (m.in. najnowszy procesor Sigma Designs SMP8643, rozbudowaną pamięć 512 MB DDR II SDRAM, konwerter dźwięku Wolfson WM8524 stereo DAC).

NMP-1000P pozwala odtwarzać filmy w najwyższej jakości Full HD (1080p) oraz cieszyć się czystym, przestrzennym dźwiękiem. Odtwarzacz obsługuje większość najpopularniejszych formatów plików multimedialnych: WAV, MP3, DTS, Dolby Digital, AVI, MPEG, VCD, DVD, WMV, MOV, JPEG, PNG, GIF i wiele innych. Dzięki specjalnemu interfejsowi, po podłączeniu NMP-1000P do Internetu możliwe jest m.in. wyświetlanie na ekranie telewizora zdjęć z Flickr czy Picasa, oglądanie filmowych trailerów z serwisu Apple, podcastów MediaFly lub słuchanie internetowego radia. Połączenie z innymi urządzeniami i stworzenie wydajnej domowej sieci ułatwia obsługa standardu DLNA.

Urządzenie może być także wykorzystywane jako dysk sieciowy. Producent wyposażył NMP-1000P w szereg użytecznych funkcji, które umożliwiają łatwe gromadzenie i udostępnianie danych przy wykorzystaniu różnych platform - Windows, Mac i Linux/UNIX. W QNAP-ie można zainstalować 3,5-calowy dysk z interfejsem SATA o pojemności do 2 TB. To wyjątkowo dużo miejsca np. na tworzenie kopii zapasowych danych z komputerów z domowej sieci. Użytkownicy z pewnością docenią zdalny dostęp do plików przez Web File Manager lub FTP, możliwość pobierania plików z sieci P2P Torrent bez konieczności włączania komputera, wbudowany serwer iTunes czy opcję tworzenia wielu kont ze zróżnicowanymi prawami dostępu.

NMP-1000P można podłączyć do domowej sieci za pomocą kabla lub bezprzewodowo przy użyciu adaptera USB (802.11b/g/n). Urządzenie wyposażono w bogaty zestaw złączy: port LAN, dwa porty USB, eSATA (można do nich podłączyć kolejne dyski, cyfrowy aparat lub kamerę), a także wyjścia: HDMI v1.3a, kompozytowe wideo, komponentowe i analogowe audio. Dodatkowo do połączenia z komputerem zastosowano porty USB i eSATA, które zapewniają niezwykle szybki transfer danych.

Na podkreślenie zasługują także energooszczędność i wyjątkowy design urządzenia. Sugerowana cena detaliczna odtwarzacza NMP-1000P to 1399 zł brutto. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Można je kupić u partnerów handlowych Konsorcjum FEN - dystrybutora marki QNAP w Polsce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fen.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »