Dom » Wnętrza

Ceramika dla dzieci Florakids firmy Laufen na wystawie Dobry Wzór 2012!

Ceramika dla dzieci Florakids firmy Laufen na wystawie Dobry Wzór 2012!
Zobacz więcej zdjęć »
W siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na wszystkich miłośników designu czeka wystawa podsumowująca tegoroczną edycję konkursu Dobry Wzór 2012. Na ekspozycji zaprezentowano 91 produktów wyróżnionych w czterech kategoriach: strefa domu, strefa pracy, strefa publiczna i strefa usług

Wśród projektów docenionych przez jury konkursu znalazła się między innymi kolekcja Florakids firmy Laufen – seria ceramiki sanitarnej dedykowana dzieciom. Florakids ma bawić, uczyć i zachęcać dzieci do samodzielności. Jej kluczowym elementem jest umywalka z wnętrzem w kształcie kwitnącego kwiatka, która doskonale nadaje się do przestrzeni domowej. Może być też montowana w przedszkolach, bo ze względu na kształt można umieścić kilka umywalek obok siebie.

 

Florakids ma w swoim zestawie także małą miskę WC z dopasowaną deską, która jest tak wyprofilowana, że dziecko z niej nie spadnie. A dodatkowe uchwyty po obu jej stronach dają maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Dzięki ekonomicznemu systemowi spłukiwania całość stanowi rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

 

Uzupełnieniem linii są ceramiczne półeczki na dziecięce drobiazgi oraz modułowe lustro „gąsienica”, które może być wieszane na różnych poziomach, dzięki czemu mogą z niego korzystać dzieci o różnym wzroście.

 

Wszystkie elementy serii Florakids są bezpiecznie zaokrąglone, nie ma w niej ostrych krawędzi i narożników. Projektant serii Andreas Dimitriadis zadbał także o estetykę serii. Kolekcja Florakids jest bajkowa, nawiązuje do kolorowego świata dziecka.

 

Wystawa Dobry Wzór 2012 będzie prezentowana w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ulicy Świętorejskiej 5/7 w Warszawie do 9 grudnia 2012. Na wystawie poza ceramiką Florakids pokazana zostanie również bateria z tej samej serii.

 Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach 10.00 – 19:00 oprócz poniedziałków. W piątki wstęp na wystawę jest wolny. Wcześniejsze edycje wystawy Dobry Wzór odwiedzało 10 000 osób.  

* * *

Laufen jest jednym ze światowych liderów branży wyposażenia łazienek, słynącym ze znakomitego dizajnu, elegancji i niepowtarzalnego stylu. Firma powstała ponad 100 lat temu w szwajcarskim mieście Laufen i jest obecna w 135 krajach świata. Produkty sygnowane marką Laufen to dzieła najwybitniejszych światowych projektantów, do których należą m.in. Wiel Arets, Stefano Giovanonni, Hartmut Esslinger, Ludovica i Roberto Palomba. Produkty Laufen są przyjazne środowisku, pozwalają na oszczędność wody. W ofercie firmy znajdziemy również serię dla osób starszych i niepełnosprawnych. Produkty marki Laufen stanowią znakomite rozwiązanie zarówno dla Klientów indywidualnych, którzy cenią sobie oryginalną ceramikę łazienkową, jak również dla hoteli i innych miejsc użytku publicznego.

Więcej informacji na stroniewww.laufen.pl

 

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AgencjaS4

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »