Technologie » Komputery
CERN i Oracle rozszerzają współpracę badawczo-rozwojową
Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN przedłużyła współpracę z Oracle na kolejne trzy lata.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Współpraca ta odbywa się w ramach programu badawczo-rozwojowego o nazwie CERN openlab, zaś jego celem jest stworzenie wydajnej infrastruktury chmurowej, która jest w stanie przechowywać i analizować olbrzymie ilości danych z przyrządów używanych do badania początków wszechświata.
Program CERN openlab od 2001 r. stanowi jedyne w swoim rodzaju środowisko współpracy nauki i przemysłu. W jego ramach CERN razem z czołowymi firmami informatycznymi pracuje nad wydajnymi technologiami do prowadzenia badań podstawowych w dziedzinie fizyki. Firma Oracle należy do partnerów programu od 2003 r., a w 2018 r. rozpoczęła kolejny trzyletni cykl projektowy. Jako jeden z największych członków programu Oracle bierze udział w czterech aktualnych projektach CERN openlab.
„Bardzo się cieszymy z przedłużenia naszej współpracy z firmą Oracle na kolejne trzy lata” — powiedziała Eva Dafonte Perez, zastępca dyrektora działu usług bazodanowych w ośrodku CERN. „Z firmą Oracle łączy nas nie tylko 15-letnia partnerska relacja w programie CERN openlab, lecz także współpraca w innych obszarach od 1982 r. W przyszłości będziemy potrzebować kolejnych wydajnych, a przede wszystkich szybko skalowalnych rozwiązań, aby móc przechowywać i analizować rosnące ilości danych rejestrowanych przez nasze przyrządy. Oracle oferuje elastyczność, ponieważ rozwiązania tej firmy są dostępne zarówno w wersji lokalnej, jak i w chmurze”.
Znajdujący się w Genewie ośrodek CERN zajmuje się prowadzeniem badań podstawowych w dziedzinie fizyki. CERN wykorzystuje swój Wielki Zderzacz Hadronów (LHC), największy na świecie akcelerator cząstek, do badania fundamentalnej struktury wszechświata. W akceleratorze tym cząstki elementarne są przyspieszane i zderzane, aby odwzorować warunki panujące zaledwie ułamek sekundy po Wielkim Wybuchu. Eksperymenty w Wielkim Zderzaczu Hadronów generują obecnie ok. 50 PB danych rocznie, co stanowi odpowiednik mniej więcej 2000 lat treści wideo HD.
„Cele badawcze CERN są niezwykle fascynujące, a technologie opracowywane w laboratorium wywierają znaczny wpływ na nasze codzienne życie. Przykładowo, technologie stworzone w CERN pomogły już w udoskonaleniu leczenia niektórych typów raka. Z prawdziwą przyjemnością przedłużamy więc naszą współpracę w ramach programu CERN openlab i mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy jeszcze bardziej zaawansowane technologie, które pozwolą zrobić krok do przodu zarówno nauce, jak i przemysłowi” — powiedział David Ebert, dyrektor działu rozwiązań dla sektorów administracji publicznej, edukacji i opieki zdrowotnej w regionie Oracle EMEA.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Oracle
|
Komentarze (0)