Kultura, sztuka » Kultura

Chcą opłat za teksty w internecie

Chcą opłat za teksty w internecie
Zobacz więcej zdjęć »
„Rzeczpospolita” jako pierwsza wprowadziła odpłatność za korzystanie z jej internetowego archiwum.

Nie jest to dobra wiadomość dla internautów. Wydawcy polskich dzienników, a także tygodników, chcą, aby dostęp do gazetowych tekstów publikowanych w Internecie był płatny. „Rzeczpospolita" jako pierwsza wprowadziła odpłatność za korzystanie z jej internetowego archiwum.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, za „Rzeczpospolitą zamierzają pójść inni. Jeszcze w tym roku opłaty za czytanie internetowego kontentu wprowadzi Infor Biznes, wydawca „Dziennika Gazety Prawnej". Dużo wskazuje, że podobnie uczynią w najbliższym czasie tygodnik „Polityka", Bonnier Business Polska (wydawca „Pulsu Biznesu"), Grupa Wydawnicza Polskapresse (wydawca „Polska The Times").

Natomiast „Gazeta Wyborcza" oraz tygodniki „Wprost" i „Newsweek" na razie nie będą ograniczać dostępu do swojego kontentu.

Przy pogarszających się z miesiąca na miesiąc wynikach sprzedaży papierowej prasy, wydawcy próbują się ratować, wprowadzając opłaty za internetowe treści. Oczywiście rodzi się pytanie, czy interenauci będą w ogóle płacić za dostęp do gazetowych archiwów, a także, czy to w jakikolwiek sposób poprawi sprzedaż wydań tradycyjnych.

Rynek prasowyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »