Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Chrapanie traktujmy jak chorobę.

Chrapanie traktujmy jak chorobę.
Zobacz więcej zdjęć »
Chrapanie to jeden z najbardziej uciążliwych, ale zarazem i niebezpiecznych nawyków. Nieleczone może prowadzić ku bardzo poważnym chorobom, a nawet śmierci podczas snu, aczkolwiek jest to bardzo rzadkie zjawisko. Jakie są najlepsze sposoby na chrapanie?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zacznij od zrzucenia zbędnych kilogramów. Możesz zgłosić się do dietetyka i wspólnie z nim wybierz odpowiednią dietę dla Ciebie. Możesz jednak eksperymentować na własną rękę. Zacznij ćwiczyć. W sieci jest dostępnych wiele planów treningowych, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy gardła może powodować chrapanie.

Śpij regularnie, około 8 godzin dziennie. Regularny odpoczynek powoduje, że mięśnie są mniej spięte, a oddech bardziej równomierny. Pracę mięśni mogą zaburzyć środki nasenne - wystrzegaj się ich. Sprawdź, czy nie możesz zastąpić ich zwykłym naparem z melisy. 

Rzuć palenie wyrobów tytoniowych. Składniki zawarte w dymie podrażniają gardło i powodują jego obrzęk. Ponadto powoduje to częste blokowanie dróg oddechowych, co może zaostrzyć zaburzenia oddychania.

Jeśli dotychczasowe wypróbowane przez Ciebie sposoby na chrapanie nie przyniosły pożądanych rezultatów, w godzinach wieczornych zacznij omijać szerokim łukiem wszelkie produkty, w których zawarty jest alkohol. Podobnie jak papierosy źle wpływa na drogi oddechowe i rozluźnia mięśnie, przez co podwyższa się ryzyko wystąpienia chrapania.

Zmień nawyki związane z pozycją przybieraną podczas snu. Jeśli chrapiesz szczególnie wtedy, gdy śpisz na plecach, to najprawdopodobniej jest to przyczyną Twojego problemu. Śpiąc na wznak, język opada ku dołowi i blokuje swobodny przepływ powietrza, powodując tak uciążliwe dolegliwości. Staraj się spać na boku lub na brzuchu, by skutecznie zwalczyć ten nawyk.

Zwróć uwagę na to, co jesz. Zdrowe odżywianie może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu i zapobiegać chrapaniu. W ostatnich godzinach przed pójściem spać wystrzegaj się produktów z kofeiną oraz ciężkostrawnych posiłków, które mogą utrudniać zasypianie. Pamiętaj też, by każdego dnia wypijać odpowiednią ilość płynów.

Śpiewaj! Nie wszystkie sposoby na chrapanie muszą być takie.. nudne ;) Śpiew wzmocni mięśnie gardła ułatwiając tym samym kontrolowanie oddechu.

Oczyść drogi oddechowe. Przyczyną chrapania może być infekcja, również ta niewyleczona. Bardzo często katar zmusza nas do oddychania przez usta, przez co jesteśmy bardziej narażeni na wystąpienie chrapania. Przed pójściem spać zalecane jest, by wziąć ciepły prysznic mający na celu udrożnienie nosa i ułatwienie oddychania.

Inwestycja w odpowiednią poduszkę może być kluczowym sposobem w pozbyciu się chrapania. Powinna zapewniać prawidłowe podparcie głowy, szyi i kręgosłupa, by w jak największym stopniu zniwelować ryzyko wystąpienia zaburzeń oddychania. Należy wystrzegać się płaskich poduszek, lepsze są te, które dopasowują się do kształtu głowy.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę i stopień nawilżenia powietrza w sypialni, gdyż to znacznie ułatwi wypoczynek. Upewnij się, że termometr nie wskazuje więcej, niż 21 stopni Celsjusza, a nawilżenie oscyluje w okolicach 40-60%. Zapobiegnie to nadmiernemu wysuszeniu błony śluzowej w gardle i zlikwiduje jedną z przyczyn chrapania.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Zdrowe Poduszki

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »