Gospodarka » Przemysł

„Ci, którzy zmieniają polski przemysł” – wyróżnienia za 2015 rok

Firmy, instytucje i przedsięwzięcia ilustrujące aktualne trendy o kluczowym znaczeniu dla perspektyw rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki zostaną uhonorowane tytułami „Tego, który zmienia polski przemysł” 20 stycznia br.

Grono wyróżnionych tworzą zarówno stabilni potentaci z tradycjami, jak i dynamicznie zarządzane firmy realizujące śmiałe strategie wzrostu. Wszyscy laureaci wskazują kierunki zmian pożądane z punktu widzenia przyszłości polskiej gospodarki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł” przyznawane są od 16 lat. Ideą projektu jest wskazywanie osób, firm, instytucji lub wydarzeń, które w istotny sposób wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce.

Uroczystości przyznania prestiżowych tytułów za rok 2015 odbędzie się 20 stycznia br. w Warszawie i zakończy całodniowe Forum Zmieniamy Polski Przemysł. W sesjach tematycznych, dyskusjach, a także wieczornej gali udział wezmą najważniejsze postacie polskiej gospodarki – reprezentanci zarządów czołowych przedsiębiorstw, przedstawiciele rządu i parlamentu, eksperci gospodarczy oraz laureaci tytułów z lat poprzednich.

Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł” za rok 2015 odbiorą:

Inwestycje podnoszące bezpieczeństwo energetyczne kraju – PERN „Przyjaźń”, Polskie LNG i Polskie Sieci Elektroenergetyczne

Ostatnie lata przyniosły bezprecedensowe inwestycje w krajowej infrastrukturze paliw i energii, które to projekty zmieniły diametralnie sytuację Polski w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zamknęły 2015 rok sumą nakładów inwestycyjnych przekraczającą poziom miliarda złotych. Wśród projektów realizowanych przez krajowego operatora systemu przesyłowego są m.in. linia Ełk-granica RP (kierunek Alytus) na Litwie o dużym znaczeniu dla Polski, naszego sąsiada i niezależności energetycznej naszej części Europy, a także inwestycje w infrastrukturę na zachodniej i południowej granicy państwa umożliwiające przyrost zdolności wymiany mocy z systemami niemieckim, czeskim i słowackim.

Uruchomienie przez Polskie LNG terminala w Świnoujściu pozwala na odbieranie gazu ziemnego drogą morską – praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, co przyczynia się do zwiększenia energetycznego bezpieczeństwa kraju, a także zmienia pozycję negocjacyjną Polski jako importera gazu.

PERN Przyjaźń, krajowy lider logistyki paliw płynnych, rozpoczął budowę pierwszego nad polskim Bałtykiem terminalu naftowego z prawdziwego zdarzenia, czym wpisuje się w działania na rzecz stabilności i zaopatrzenia polskiej gospodarki w strategiczne surowce. W ostatnich latach udało się także rozbudować pojemności magazynowe na ropę naftową oraz paliwa. Na początku 2016 roku PERN będzie mógł magazynować w swoich zbiornikach już ponad 3,5 mln m sześc. ropy. Ponadto spółki z grupy PERN gruntownie zmodernizowały swoją infrastrukturę, dostosowując ją do najwyższych światowych standardów.

Skanska w Polsce – aktywny podmiot w najważniejszych projektach budowlanych

Wyróżnienie dla stabilnego i odpowiedzialnego podmiotu w polskim budownictwie – dla firmy wprowadzającej do polskiej gospodarki wysokie standardy kultury korporacyjnej i biznesowej. Skanska jest w Polsce aktywna na dynamicznym rynku nieruchomości biurowych, a także sprawnie realizuje projekty infrastrukturalne. Firma, angażując się m.in. w projekty związane z ochroną środowiska (zielone budownictwo), wskazuje branży rozwojowe kierunki, promuje nowe technologie i realizuje model odpowiedzialnej współpracy z innymi firmami i z samorządami.

OT Logistics – polski operator w europejskiej logistyce

Wyróżnienie dla operatora portowego w Polsce za konsekwentne budowanie – poprzez akwizycje w kraju i za granicą – potencjału polskiego sektora TSL. OT Logistics kontynuuje polskie tradycje transportu śródlądowego – także na rzekach i kanałach Europy Zachodniej. Miarą sukcesu jest zdobycie dominującego udziału w przewozach barkami we wschodnich krajach Niemiec. Spółka posiada 400 jednostek pływających o łącznej nośności 100 tys. ton i jako jeden z liderów branży TSL w Europie Środkowej utrzymuje wysoką rentowność.

Asseco i Adam Góral. Ekspansja poprzez technologię

Wyróżnienie dla lidera polskiego sektora IT za niezwykle skuteczną i efektywną realizację strategii ekspansji zagranicznej oraz działalność badawczo-rozwojową. Asseco Poland jest unikalnym połączeniem firmy software’owej i usługowej – producentem zaawansowanego technologicznie oprogramowania, obsługującego najważniejsze procesy biznesowe przedsiębiorstw z kluczowych branż polskiej gospodarki. Na fundamencie 20-letniego doświadczenia lider rynku informatycznego w Polsce buduje – metodą kolejnych akwizycji zaawansowanych technologicznie spółek – Grupę Kapitałową Asseco. Firma jest obecna w większości krajów europejskich oraz w Izraelu, USA, Japonii i Kanadzie.

Grupa Górażdże. Potentat, inwestor, pracodawca

Grupa Górażdże to największy producent cementu w Polsce, a także wiodący producent kruszyw i betonu towarowego, zatrudniający ponad 1,2 tys. osób i będący jednym z kluczowych pracodawców w regionie. W ostatnich latach grupa rozwijała swój potencjał, m.in. oddając do użytku nowy młyn do przemiału klinkieru. W efekcie Górażdże stały się największą cementownią w Europie, mogącą produkować ponad 5 mln ton cementu rocznie, przy wykorzystaniu najlepszych dostępnych technologii.

Grupa Azoty. Inwestycje bez precedensu

Wyróżnienie za szeroki, nakreślony z rozmachem, będący w realizacji program inwestycyjny, który zmienia oblicze polskiej chemii. W ramach strategii do 2020 r. Grupa Azoty wyselekcjonowała 68 projektów inwestycyjnych (znajdujących się na różnym etapie planowania lub realizacji), na które zamierza przeznaczyć blisko 7 mld zł. Inwestycje te mają wznieść polską chemię na jeszcze wyższy poziom technologiczny. Przedsięwzięcia są realizowane we wszystkich zakładach Grupy, co zapewni firmie stabilny rozwój i możliwość skutecznej rywalizacji z zagranicznymi podmiotami.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Sprawne wsparcie dla innowacyjnej gospodarki

Wyróżnienie dla instytucji publicznej, która stała się platformą wspierania innowacji, doceniając rolę biznesu w jego dialogu z nauką. NCBiR wspiera polskie jednostki naukowe, a ostatnio, co szczególnie ważne, także przedsiębiorstwa w rozwijaniu ich zdolności do tworzenia i wykorzystywania rozwiązań opartych na wynikach badań naukowych. Działalność ta stanowi tak potrzebny impuls rozwojowy dla polskiej gospodarki, która w coraz większym stopniu musi opierać się na wiedzy, innowacjach i zaawansowanych produktach.

Ursus. Skuteczni w eksporcie, ekspansji i współpracy

Wyróżnienie za konsekwentnie realizowany, oparty na partnerskiej współpracy program zagranicznej ekspansji promujący markę kraju i przecierający biznesowe szlaki na rynkach odległych. Lubelska spółka odwołuje się do tradycji marki i prowadzi działalność w oparciu o rodzimy kapitał. Jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na GPW. Ciągniki i maszyny z Ursusa na polu technologii i designu konkurują z produktami światowych potentatów branży.

Wielton. Polska marka, odważne akwizycje

Wyróżnienie dla firmy dynamicznie realizującej strategię, która wprowadza ją do europejskiej czołówki branży producentów naczep. Przejęcie Freuhauf, największego producenta naczep we Francji oraz włoskiej firmy Rimorchi, dało Wieltonowi miejsce trzeciego producenta naczep w Europie. W ten sposób firma dywersyfikuje „geograficznie” swoją aktywność skupioną wcześniej na mniej stabilnych obecnie kierunkach wschodnich. Inżynierowie Wieltonu współpracują z Politechniką Śląską, wskazując, jak w skuteczny i prorynkowy sposób układać relacje biznes-nauka. 

Start-up’y w Polsce

Wyróżnienie trendu zmieniającego polską gospodarkę – nadającego jej nową dynamikę i wartość związaną z innowacjami. Choć start-up’y są od lat obecne w krajobrazie polskiej przedsiębiorczości, to relatywnie nowym zjawiskiem jest niezwykle dynamiczny w ostatnim czasie rozwój młodych, w większości samofinansujących się firm opartych o innowacyjny produkt lub modernizujących istniejące technologie. Wyróżnienie na ręce Dariusza Żuka, prezesa Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i Polski Przedsiębiorczej oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł", prestiżowe wyróżnienia Redakcji Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl, przyznawane są od 2000 roku. Ich laureatami są zarówno polskie firmy, jak i obecni na naszym rynku zagraniczni inwestorzy, podmioty które zmieniają polski przemysł. Wśród wyróżnionych w minionych kilkunastu latach znalazły się największe postaci polskiej polityki, liderzy gospodarki, największe polskie firmy, osoby i przedsiębiorstwa.

Galę wręczenia nagród, 20 stycznia br., poprzedzi Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Konferencja jest platformą wymiany myśli i poglądów między praktykami, teoretykami, politykami i osobami zaangażowanymi lub obserwującymi zmiany w przemyśle. Celem konferencji jest wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskiej gospodarce, promocja tego, co sprzyja jej rozwojowi oraz zwrócenie uwagi na elementy krępujące swobodę wolnorynkowych działań.

Więcej informacji o Forum Zmieniamy Polski Przemysł można znaleźć pod adresem:

http://www.wnp.pl/konferencje/2349.html.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »