Dom » Budownictwo

Ciche poddasze

Pokój na poddaszu ma swój niepowtarzalny urok, ale aby mieszkało się w nim naprawdę komfortowo, niezbędna jest właściwa izolacja, nie tylko cieplna, ale i akustyczna

Według norm budowlanych wyróżnia się dwa rodzaje hałasu, w zależności od sposobu docierania dźwięku do wnętrza budynku. Przenoszony bezpośrednio przez powietrze to hałas powietrzny, wywołany drganiem materiałów to hałas uderzeniowy.  Źródłem pierwszego jest najczęściej ruch uliczny, drugiego – spadające krople deszczu. Jakie materiały budowlane wybrać, aby mieć pewność, że żaden z nich nie będzie zbyt uciążliwy? W przypadku dachu najlepiej sprawdzą się ciężkie pokrycia, jak cement czy cegła ceramiczna, w odróżnieniu od tych lekkich, wykonanych na przykład z blachy. Dlaczego tak jest? – Im masywniejszy materiał tym trudniej go wprawić w drgania, które wywołane są uderzeniem fali dźwiękowej o przegrodę – tłumaczy Marek Wełeszczuk, dyrektor handlowy firmy MULTI przyjemność budowania, zajmującej się kompleksowym doradztwem budowlanym. -Tak więc ciężki materiał gwarantuje lepszą ochronę przed uporczywym hałasem – dodaje M. Wełeszczuk. Poza wyborem właściwego pokrycia dachowego należy oczywiście zwrócić uwagę na okna. To przez nie przenika najwięcej dźwięków. Instalacja modeli o wysokich parametrach izolacyjności akustycznej lub montaż zewnętrznych rolet tłumiących hałas powinny wystarczyć, aby bez przeszkód cieszyć się urokami pokoju na poddaszu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »