Motoryzacja » Samochody

Ciężarówka Volvo najszybsza na świecie

Ciężarówka Volvo najszybsza na świecie
Zobacz więcej zdjęć »
Opracowany przez Volvo Trucks „The Iron Knight” pobił dwa światowe rekordy prędkości ciężarówek. Samochód osiągnął prędkość maksymalną 276 km/h.


Pierwszy rekord uzyskano podczas próby na dystansie 1000 m, na którym ciężarówka Volvo „The Iron Knight” o mocy 2400 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 6000 Nm, osiągnęła uzyskała średnią prędkość 169,09 km/h w czasie 21,29 sekund.

Ten wyjątkowy pojazd pobił również rekord na dystansie 500 metrów, rozpędzając się do 131,29 km/h w 13,71 sekund ze startu zatrzymanego. Warty podkreślenia jest również fakt, że w czasie prób ciężarówka Volvo Trucks osiągnęła maksymalną prędkość 276 km/h.

Rekordowe przejazdy odbyły się na zamkniętym torze testowym w północnej Szwecji. Za kierownicą „The Iron Knight” siedział Boije Ovebrink, który posiada ponad 30-letnie doświadczenie w wyścigach samochodowych i ciężarowych, a także pobił w przeszłości pięć rekordów prędkości. Obecnie uzyskane wyniki są analizowane przez FIA, międzynarodowe stowarzyszenie sportów motorowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »