Motoryzacja » Samochody

Jak powstała nazwa Volvo

Jak powstała nazwa Volvo
Zobacz więcej zdjęć »
W odróżnieniu od znacznej części nazw marek samochodowych na świecie, Volvo nie pochodzi od nazwiska założyciela. Nazwa szwedzkiej firmy ma dużo bardziej nietypową historię.

Na początku XX wieku w Szwecji działała firma Svenska Kullagerfabriken (SKF), która zajmowała się produkcją części samochodowych. W 1915 roku podjęto decyzję o stworzeniu oddziału, który będzie zajmował się wytwarzaniem łożysk. Jego nazwą miało być Volvo.

To łatwe do zapamiętanie słowo zostało utworzone z łacińskiego "volvere", czyli toczyć. Co pasowało idealnie do producenta łożysk. Jednak projekt się nie rozwinął i Volvo nie rozpoczęło kariery w tej branży.

Za to w 1926 roku SKF stworzyło swój pierwszy samochód i jako jego nazwę postanowiono wykorzystać nazwę Volvo. W ten sposób powstała marka, którą znamy do dziś.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »