Gospodarka » Bezpieczeństwo

Cloud Security Alliance i Securing Smart Cities przedstawiają najlepsze praktyki dotyczące dronów

Cloud Security Alliance i Securing Smart Cities przedstawiają najlepsze praktyki dotyczące dronów
Zobacz więcej zdjęć »
Cloud Security Alliance (CSA) wraz z Securing Smart Cities poinformowały o publikacji raportu dotyczącego ustanawiania bezpiecznego programu dronów w inteligentnych miastach.

Nowy dokument, którego współautorem jest grupa odpowiedzialna za Internet Rzeczy w ramach CSA, obejmuje informacje na temat roli dronów i ich wpływu na przyszłe obszary metropolitalne. Kaspersky Lab jest partnerem inicjatywy Securing Smart Cities.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Niezależnie od tego, czy jesteśmy ich fanami, czy nie, staje się coraz bardziej oczywiste, że drony będą odgrywały istotną, a nawet krytyczną rolę w środowisku inteligentnych miast powiedział Brian Russell, współautor raportu, przewodniczący grupy IoT w ramach Cloud Security Alliance. Coraz więcej miast aktywnie pracuje nad implementacją zakrojonych na dużą skalę programów opartych na dronach, które wspierają różne funkcje, od medycznych, transportowych i rolniczych po zarządzanie w sytuacjach kryzysowych i ochronę infrastruktury. Istotne jest, aby systemy dronów były bezpieczne, stabilne, odporne na ataki i nie naruszały równowagi ekologicznej.

W raporcie badawczym pt. „Ustanowienie bezpiecznego programu dronów miejskich” zidentyfikowano zagrożenia dla bezpieczeństwa, jakie mogą stwarzać drony, a następnie przedstawiono praktyczne wskazówki odnośnie sposobów wykorzystywania ich jako skutecznego narzędzia cyberbezpieczeństwa w monitorowaniu inteligentnego miasta. Raport opisuje również potencjalny wpływ dronów na główne aspekty miejskie, takie jak bezpieczeństwo mieszkańców, i określa niezbędne środki wymagane do ochrony przed zagrożeniami, ich monitorowania, reagowania na nie, jak również odzyskiwania sprawności po tego rodzaju incydentach.     

Drony na niebie, drony w morzu, drony na ziemi. Jednak czy jesteśmy na to gotowi? Masowe wykorzystywanie tych urządzeń przez miasta sugeruje, że tysiące programowalnych, połączonych ze sobą mobilnych maszyn będzie działało nie tylko na ulicach, ale również nad i pod nimi. Z punktu widzenia bezpieczeństwa taka sytuacja gwarantuje potencjalne katastrofy, w razie gdyby jeden z kilku systemów dronów lub oprogramowanie służące do sterowania nimi zostało zainfekowane lub zmanipulowane. Chcemy jak najwcześniej zwrócić uwagę na te kwestie, dlatego stworzyliśmy te wytyczne powiedział Mohamad Amin Hasbini, członek zarządu Securing Smart Cities.

Zalecenia przedstawione w raporcie obejmują wymogi dotyczące planowania, zintegrowane projektowanie systemów, bezpieczny zakup, integrację, testowanie i wdrażanie systemów dronów. Z inteligentnymi miastami wiąże się również problem zabezpieczenia środowisk, które wymagają łatania systemów i kontrolowania urządzeń. Drony mogą przynieść korzyści w zakresie cyberbezpieczeństwa, łącznie z wykrywaniem oszukańczych sygnałów, monitorowaniem operacji wykrywania, identyfikowaniem zagłuszanych sygnałów oraz wsparciem reagowania na incydenty dla innych połączonych systemów.

Autorami raportu są Brian Russell, główny inżynier Leidos, Mohamad Amin Hasbini, starszy badacz ds. bezpieczeństwa, Kaspersky Lab, oraz Martin Tom-Petersen, dyrektor i partner, Smart City Catalyst. Pełny raport jest dostępny na stronie https://cloudsecurityalliance.org/download/establishing-a-safe-and-secure-municipal-drone-program/.  

Informacje o Cloud Security Alliance

Cloud Security Alliance (CSA) to czołowa na świecie organizacja zajmująca się określaniem i upowszechnianiem najlepszych praktyk służących zapewnieniu bezpiecznego środowiska przetwarzania w chmurze. CSA wykorzystuje wiedzę merytoryczną praktyków działających w branży, stowarzyszeń, rządów, jak również swoich korporacyjnych i indywidualnych członków, aby oferować badania, edukację, certyfikację, wydarzenia oraz produkty związane z bezpieczeństwem chmury. Działalność, wiedza i szeroka sieć powiązań CSA przynoszą korzyści całej społeczności związanej z chmurą od dostawców po klientów, rządy, przedsiębiorców oraz sektor ubezpieczeniowy i zapewniają forum umożliwiające współpracę różnych stron w celu stworzenia i utrzymywania zaufanego ekosystemu chmury. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.cloudsecurityalliance.org oraz na oficjalnym profilu organizacji w serwisie Twitter: @cloudsa.

Informacje o Securing Smart Cities

Securing Smart Cities to globalna inicjatywa non profit wspierana przez czołowych badaczy w dziedzinie bezpieczeństwa IT, firmy i organizacje, w tym IOActive, Kaspersky Lab, Bastille oraz Cloud Security Alliance. Celem Securing Smart Cities jest sprostanie wyzwaniom dotyczącym cyberbezpieczeństwa, przed jakimi stoją inteligentne miasta, poprzez współpracę i wymianę informacji. Grupa ta pełni funkcję węzła komunikacyjnego dla firm, rządów, mediów, inicjatyw non profit oraz osób fizycznych z całego świata, zaangażowanych w tworzenie, doskonalenie oraz promowanie inteligentnych i bezpiecznych technologii dla nowoczesnych miast. Więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie http://securingsmartcities.org oraz na oficjalnym profilu organizacji w serwisie Twitter: @SecuringCities.   

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »