Motoryzacja » Samochody

Co należy wiedzieć, gdy planujemy sprzedaż samochodu

Co należy wiedzieć, gdy planujemy sprzedaż samochodu
Zobacz więcej zdjęć »
Planujesz dłuższy wyjazd za granicę, jesteś w potrzebie finansowej, myślisz o nowym samochodzie ale... musisz sprzedaż swoje stare auto. Właśnie sprzedać, jak to uczynić bez stresu, straty czasu oraz pieniędzy?

Kierując się kilkoma zasadami możemy uniknąć błędów jakie popełniają właściciele aut w kontakcie z klientami, podczas tworzenia oferty sprzedaży czy utraty gotówki na nieefektywne ogłoszenia.


Pierwsza podstawową sprawą jest przygotowanie naszego samochodu do sesji zdjęciowej oraz kontaktu z potencjalnym klientem. Nawet najlepsza reklama nie pomoże, gdy nasze auto będzie zaniedbane. Troska o czystość i porządek z pewnością zwróci się, w postaci liczby zgłoszeń zainteresowanych kupców. Dobre światło, błysk na karoserii, czyste wnętrze, dobry profil i mamy super foto, które z pewnością przykuje uwagę nie jednego klienta.


Kiedy już zadbaliśmy o sferę wizerunkową, musimy zadbać o odpowiednią promocje naszej oferty. Internet do tego celu będzie najlepszym narzędziem, posiadającym w swoich zbiorach pokaźną liczbę portali ogłoszeniowych. Mimo rosnącej popularności Internetu jako główne medium przekazu, jeszcze wiele osób, szczególnie z mniejszych miejscowości, szuka atrakcyjnych ofert w regionalnych gazetach ogłoszeniowych. Planując sprzedaż samochodu musimy o tym pamiętać, aby nie ominąć ten licznej grupy potencjalnych klientów.


Szukając klienta nie zapomnijmy o znajomych i rodzinie poinformujmy, że chcemy sprzedać auto. Ku naszemu zaskoczeniu może się okazać, że ktoś z naszego najbliższego otoczenia będzie miał chęć na nasze auto :)


Niestety czasem zdarza się, że nasze starania nie przynoszą oczekiwanego efektu w postaci chętnego klienta pragnącego kupić nasze auto, za kwotę która sobie założyliśmy. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być skorzystania z oferty auto skupów.


Skup samochodów to bardzo wdzięczna firma, która może uratować w sytuacji podbramkowej, gdy potrzebujemy szybko pieniędzy, gdy planujemy wyjazd za granice i nie możemy czekać kilka miesięcy na sprzedaż auta. Szybka wycena jak również szybki zakup, jest ogromna zaletą skupów aut.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ivona

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Bane 2013-01-22 13:33:45

    Ja korzystałem ze sprzedamgo.pl i tam zajęli się wszystkim. Od zrobienia fotek samochodowi i spisaniu jego parametrów, przez wycenę, do wystawienia ogłoszeń na kilkudziesięciu serwisach. W każdym razie nie trzeba się martwić sotsek papierków i załatwianiem formalności. A auto zostaje sprzedane w przeciągu 2-3 tygodni (przynajmniej u mnie tak było :)).


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »