Dom » Budownictwo

Co potrafi Twój inteligentny dom?

Jeszcze kilkanaście lat temu pojęcia inteligentny dom używali raczej twórcy science fiction niż zwykli ludzie na co dzień. Na szczęście to się zmienia. Nasze domy z roku na rok stają się coraz bardziej nowoczesne, lepiej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Czym właściwie jest dom inteligentny?

Wiele się mówi o tym pojęciu, ale co ono tka naprawdę oznacza. Inteligentnym domem nazywamy budynek wyposażony w różnego rodzaju nowoczesne systemy. Na przykład monitoring sterowany za pomocą tabletu czy smartphona, inteligentne sprzęty AGD czy system sterowania oświetleniem. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, nie musimy decydować się na każdą z nich... Jak wcześniej wspominano dom inteligentny, to dom skrojony idealnie do naszych potrzeb.

Domem inteligentnym możemy sterować nawet przebywając tysiące kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Wystarczy urządzenie mobilne i dostęp do internetu. Przez cały czas trwania urlopu mamy nasz dobytek na oku. Dom inteligentny z monitoringiem to także wymarzone rozwiązanie dla młodych rodziców. Z oddali możemy obserwować co porabiają nasze pociechy i osoby, które się nimi na co dzień zajmują, na przykład nianie.

Główne założenia całej idei domów inteligentnych , to podniesienie poziomu naszego bezpieczeństwa, komfortu życia, a także obniżenie kosztów eksploatacji. Dom inteligentny ma być także przyjazny dla środowiska naturalnego. Dla wielu osób to jest bardzo istotna kwestia...

Ile to wszystko kosztuje?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć w jednoznaczny sposób. Wszystko zależy od tego jak duży mamy dom oraz jak bardzo inteligentny ma się on stać. Im na bardziej zaawansowane technologie postawimy, tym więcej będziemy musieli wydać. Z drugiej strony domy inteligentne stają się coraz bardziej powszechne, a więc ich budowa z roku na rok jest coraz tańsza. Pozatym ich eksploatacja pochłania mniej nakładów finansowych, a więc po jakimś czasie wydane pieniądze do nas wrócą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »