Kultura, sztuka » Kultura
Co przeczytać latem? Propozycja na rzymskie wakacje
Zobacz więcej zdjęć » |
Liwia Druzylla, młoda kobieta ze starego patrycjuszowskiego rodu, nieoczekiwanie znajduje się w samym środku politycznego i wojennego zamętu i musi znaleźć sposób, by przetrwać. Ile będzie musiała poświęcić, by uniknąć grożących jej niebezpieczeństw? Do czego będzie musiała się posunąć, by osiągnąć swój cel? Kto okaże się sprzymierzeńcem, a kto zdrajcą?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Liwia. Matka Bogów to pasjonująca epicka opowieść o burzliwej i pełnej zawirowań młodości jednej z najsłynniejszych kobiet starożytnego świata. Historia zapamiętała Liwię Druzyllę jako żonę pierwszego cesarza Rzymu. Jej inteligencja, brak skrupułów w dążeniu do celu
i umiejętność zręcznego manipulowania otoczeniem przeszły do legendy. Przez kilkadziesiąt lat była niekwestionowaną pierwszą damą Imperium, która swymi zakulisowymi działaniami odcisnęła trwały ślad w historii świata. Została matką dynastii. Lecz cena, jaką jej samej przyszło za to zapłacić, okazała się bardzo wysoka…
Rzymska saga
Liwia. Matka bogów to czwarta część rzymskiej sagi Michała Kubicza. Każda część ma samodzielną fabułę i może być czytana niezależnie od pozostałych. Cykl stanowi spójną literacką wizję dziejów pierwszej cesarskiej dynastii rządzącej Rzymem – od zamordowania Cezara aż po upadek Nerona. Choć poszczególne części nie noszą tytułów odpowiadających imionom cesarzy, projektowany cykl obejmie niemal całą historię rodu, widzianą z różnych perspektyw i oczami różnych członków rodziny cesarskiej. Jest więc to przedsięwzięcie absolutnie unikatowe na rynku wydawniczym nie tylko w Polsce, ale na skalę światową. Dotychczas w ramach rzymskiej sagi Michała Kubicza nakładem wydawnictwa Książnica ukazały się trzy powieści.
O autorze
Michał Kubicz z wykształcenia jest prawnikiem, pracuje jako radca prawny. Od wielu lat pasjonuje się historią starożytnego Rzymu — największego europejskiego imperium, które wciąż ma wpływ na naszą cywilizację.
Jego fascynacja antykiem rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy wraz z rodzicami odkrywał pozostałości rzymskich miast w Algierii i Tunezji: ruiny świątyń, teatrów, akweduktów i łaźni.
Interesuje się nie tylko wydarzeniami historycznymi, które uczyniły z Rzymu hegemona basenu Morza Śródziemnego, ale także architekturą, sztuką, religią i obyczajami tamtych czasów.
Pisząc książki, stara się maksymalnie wykorzystać dostępny materiał źródłowy oraz opracowania naukowe na temat starożytnego Rzymu. Kładzie silny akcent na realizm historyczny i wierność ustalonym faktom. Jego opisy Rzymu charakteryzuje niespotykana plastyczność.
Nadesłał:
Justyna Nowak
|
Komentarze (0)