Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Co robić, by dziecko zasnęło?

Co robić, by dziecko zasnęło?
Zobacz więcej zdjęć »
Usypianie małego dziecka to często nie lada wyzwanie. W wielu domach stanowi każdego wieczora długi proces, powodujący frustrację rodziców i jeszcze większe zmęczenie dziecka, skutkując jego dodatkowym płaczem i w efekcie wybiciem się ze snu. Co robić, by niemowlę szybko zasnęło?

Jakie akcesoria mogą się przydać?
 
Wieczorny rytuał
 
Najważniejszą zasadą, którą zastosować powinien każdy rodzic, jest wprowadzenie do planu dnia dziecka wieczornej rutyny. Pomoże to wyznaczyć niemowlęciu pewien rytm, nauczyć go kolejności poszczególnych czynności i niejako zaprogramować jego organizm. Późnym popołudniem należy więc rozpocząć wyciszanie dziecka. Po kolacji można zastosować w tym celu kąpiel i delikatny, rozluźniający masaż, a następnie powoli przebrać dziecko w piżamę. Warto w tym czasie włączyć cichą, relaksacyjną muzykę lub samemu śpiewać dziecku ulubione kołysanki. Należy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu miejsca do spania. Przede wszystkim powinno być zaciemnione i odosobnione na tyle, by inne osoby, przedmioty czy dźwięku z mieszkania nie rozpraszały ani nie pobudzały malucha. Trzeba zadbać również o prawidłową temperaturę pomieszczenia – specjaliści zalecają maksymalnie 22°C. 
 
Użyj gadżetów
 
Dzisiejszy rynek oferuje mnóstwo akcesoriów przydatnych w opiece nad maluszkiem. Część z nich może okazać się bardzo pomocna w usypianiu dziecka. Popularnym od dawna gadżetem jest z pewnością karuzela dla niemowlaka. Wiele dzieci doskonale przy niej zasypia – wystarczy malucha położyć do łóżeczka, włączyć zabawkę, a ta – ruszając się powoli nad jego głową i grając uspokajającą muzykę – szybko go wyciszy. Coraz więcej tego typu produktów posiada wgrane również inne dźwięki, sprzyjające usypianiu dzieci, m.in. szum fal czy odgłosy lasu. 
Karuzela dla niemowlaka to jednak nie jedyny gadżet używany do snu. Warto zaopatrzyć się również w projektor, który nie tylko wyemituje delikatne dźwięki, ale przede wszystkim wyświetli na suficie i ścianach pokoju rozmaite motywy, za którym dziecko początkowo wodzi wzrokiem, a ostatecznie zasypia. 
Wielu rodziców poleca także otulacz do snu – włożone do niego niemowlę czuje się ograniczone z każdej strony, zupełnie jak brzuchu mamy, co wywołuje przyjemne skojarzenia, daje poczucie bezpieczeństwa, a tym samym korzystnie wpływa na zaśnięcie dziecka.
Źródło: Mamisie.pl - internetowy sklep z zabawkami dla dzieci i niemowląt 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Internetowy sklep z zabawkami
http://mamisie.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »