Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Co sprawia, że warto się uczyć języka angielskiego?
Jednak czy warto, aby nasze dzieci kosztem pielęgnowania rodzimych tradycji i języka przodków uczyły się języka angielskiego? Wiele osób obawia się, że to właśnie przez to dochodzi to tak zaawansowanej amerykanizacji naszego życia i mowy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Oczywiście prawdą jest, że język ma niemasomowity wpływ na kulturę, jednak nie jest to kolejna próba germanizacji, rusyfikacji i wynaradawiania jak za czasów zaborów. A jedynie unifikacja języka dla komfortu nas wszysktich. Współcześnie to właśnie angielski jest najczęściej językiem polityki, nauki i biznesu. Podróżując przez większośc rozwiniętych krajów będziemy próbować porozumieć się własnie po angielsku, bowiem jest on językiem urzędowym, bądź pierwszym językiem obcym dla większości państw na globie. Dla nas Europejczyków daje on szanse nie tylko na rozrywkę i podróże, ale również edukację i pracę. Biegła znajomość angielskiego umożliwia kształcenie się w niemal każdym uniwersytecie na świecie i pozwala podjąć pracę w krajach lepiej rozwiniętych, gdzie płaca minimalnie znacząco przewyższa naszą. Szczególnie w biedniejszych rejonach Polski np. takich jak powiat kłodzki gdzie bezrobocie przekroczyło 24 procent. Wielu młodych ludzi tuż po skończeniu szkoły średniej udaje się za pracą właśnie na wyspy brytyjskie. Dlatego dla tegorocznych maturzystów z Kłodzka hasła typu korepetycje z angielskiego, kursy językowe w Kłodzku, język angielski Kłodzko były szczególnie ważne.
Zainteresowanie nauką języków stale rośnie i nie ma się czemu dziwić skoro dla wielu osób to szansa na lepszą przyszłość. Nie bójmy się wpływów obcej kultury, jeżeli nie jest ona nam wroga. Uczmy się jej, poznajmy zwyczaje, niezapominając o naszej mowie i tradycji. Korzystajmy z szansy jakie niesie XXI wiek, rozwój edukacji i przełamywanie postawionych onegdaj granic.
----------------
Kamila, lektor Angielski Kłodzko
Komentarze (0)