Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Co to jest dieta kapuściana?

Jedną z diet odchudzających jest dieta kapuściana, znana również pod nazwą dieta Kwaśniewskiego. Dieta jest dla osób, które oczekują szybkiego efektu i nie potrafią wytrzymać długich miesięcy na tzw. zdrowym odżywianiu się.

Jedną z diet odchudzających jest dieta kapuściana, znana również pod nazwą dieta Kwaśniewskiego. Dieta jest dla osób, które oczekują szybkiego efektu i nie potrafią wytrzymać długich miesięcy na tzw. zdrowym odżywianiu się.

Dieta Kwaśniewskiego polega głownie na jedzeniu zupy z kapusty przez jeden tydzień. Można również łączyć ją z warzywami i owocami, ale tylko takimi, które nie zawierają zbyt dużo cukru.

Dieta ta jest prosta w przygotowaniu, co jest jej dodatkowym atutem, gdyż wymaga jedynie przyrządzenia kapuśniaku. Jest to danie dość proste, więc nawet mało doświadczony kucharz może sobie poradzić. W celu przyrządzenia zupy należy kupić 1 cebulę, 25 dag marchwi, 25 dag czerwonej i żółtej papryki, 2 świeże pomidory oraz kapustę (najlepiej kiszoną). Warzywa należy podsmażyć w małej ilości oleju, następnie zalać wszystko ponad litrem wody i zagotować. Gotujemy około 15 minut. Możemy dodać dla smaku troszkę podsmażonej cebuli, sól, pieprz, czerwona papryka lub inne przyprawy wedle potrzeb i dla smaku. Kapuśniak można jeść w dowolnej ilości, dzięki czemu głód nie jest odczuwalny i przestrzeganie diety jest proste. W ramach urozmaicenia można spożywać warzywa i owoce. W piątej dobie wolno zjeść kawałek chudego mięsa, a w siódmej dobie możemy sobie pozwolić na ciemny ryż lub kaszę gryczaną. W czasie stosowania diety należy pić dużo wody mineralnej, co najmniej 2 litry dziennie lub gorzkiej herbaty.

Mimo, iż jest to dieta mało urozmaicona to jest prosta w zastosowaniu i szybko przynosi pożądane efekty. Dzięki temu, że spożywanie kapuśniaku jest w nieograniczonej ilości to uczucie głodu nie jest tak uciążliwe. Efekty są widoczne bardzo szybko, co znacznie bardziej motywuje do działania. Dieta kapuściana jest dobra dla osób niecierpliwych, oczekujących szybkiego efektu, ale również dla osób, które w innych dietach nie potrafiły wytrwać. Ważne jest również by po zakończeniu stosowania diety nie jadać produktów wysokokalorycznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ata

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »