Dom » Budownictwo

Co w wykładzinie piszczy? Trendy na rok 2014

Co w wykładzinie piszczy? Trendy na rok 2014
Zobacz więcej zdjęć »
Montowanie instalacji alarmowych w podłożu, nowe wzory i struktury, wzrost zastosowania płytek dywanowych w przestrzeni biurowej – to tylko niektóre trendy, jakie zdaniem ekspertów Coniveo, będzie można zaobserwować w nadchodzących miesiącach.

„Może wydawać się, że trendy w wystroju wnętrz biurowych i komercyjnych są bardziej konserwatywne, niż w przypadku wnętrz domów i mieszkań. Jednak takie wydarzenia jak targi Domotex, dedykowane branży pokryć podłogowych, pokazują, że również świat wykładzin obiektowych zaczyna się zmieniać. To właśnie w rozwiązaniach dla biznesu pojawiają się nowości, które po jakimś czasie są dostępne w ofercie dla klientów indywidualnych” – mówi Jarosław Michalak, Dyrektor Działu Handlowego w firmie Coniveo.

Czujnik ruchu w wykładzinie

„Takim rozwiązaniem, które funkcjonuje już na świecie i liczymy, że będzie dostępne również na polskim rynku, jest wbudowywanie instalacji alarmowych w podłoże” – dodaje Jarosław Michalak. Wyjaśnia, że pod powierzchnią wykładziny umieszczane są czujniki nacisku, informujące, czy w danym miejscu znajduje się człowiek. Czujniki są połączone z systemem alarmowym, który powiadamia ewentualnych wydarzeniach w danym pomieszczeniu. Rozwiązanie to znaczenie ułatwia pracę ochrony w budynkach biurowych, gdzie strażnicy są powiadamiani o ruchu w strzeżonym obiekcie, jak również w ośrodkach opieki, gdzie przebywają osoby starsze i w razie wypadku niezwłocznie zawiadamiana jest pomoc.

Świetlne ciągi komunikacyjne

Nowością w branży są również wykładziny obiektowe z wbudowanym oświetleniem LED. Takie podłoże dobrze sprawdzi się w przestrzeniach, gdzie nie ma naturalnego światła, a należy oznaczyć ciągi komunikacyjne – m.in. w biurach, teatrach, kinach. Sygnalizacja w podłożu dedykowana jest głównie do miejsc o dużym natężeniu ruchu, gdzie wszelkiego rodzaju drogowskazy pomagają poruszać się dużym grupom ludzi, jak w przypadku lotnisk.

Płytki dywanowe - wygodny dostęp do infrastruktury teleinformatycznej i elektrycznej

Klienci coraz częściej dostrzegają korzyści z zastosowania w przestrzeni biurowej płytek dywanowych, jako alternatywy dla tradycyjnej wykładziny w rolce. Płytka jest dobrym materiałem wykończenia w nowoczesnych biurowcach, gdzie cała instalacja teleinformatyczna umieszczona jest w podłodze, a nie tak jak kiedyś, pod sufitem. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w przestrzeniach, gdzie musi zostać zbudowana tzw. podłoga techniczna, czyli m.in. w salach konferencyjnych i serwerowniach.

Faktura i kolory

Producenci wykładzin prześcigają się kreowaniu nowych wzorów, struktur i podkładów. Najczęściej pojawiają się wzory linearne o różnorodnej kolorystyce – od czerni, poprzez czerwień do jaskrawej żółci, czy zieleni.

„Nowoczesne biura nie boją się zastosowania wykładzin o mocnych i wyrazistych barwach, natomiast w urzędach i instytucjach dominuje stonowana kolorystyka – szarości i odcienie antracytu” – mówi Tomasz Bagrowski, zastępca kierownika Działu Handlowego w firmie Coniveo.

Wykładzina czy podłoga drewniana – to już nie będzie dylemat

Produktem, na który zwracają uwagę zarówno klienci, jak i projektanci wnętrz, są panele LVT imitujące drewno. Nierzadko są chętniej wybierane niż klasyczne drewno czy panele podłogowe. Powodem są ich właściwości: są tańsze niż drewno, łatwiejsze w montażu i przede wszystkim wytrzymalsze, co jest obecnie jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze pokryć podłogowych dla biur i instytucji.

Powyższe trendy wynikają z obserwacji rynku prowadzonej przez firmę Coniveo. Jednak można było je również zauważyć podczas międzynarodowych targów branży pokryć podłogowych „Domotex”, które odbywały się w Hannoverze w połowie stycznia br. Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie: http://www.domotex.de/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Goodflow Public Relations

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »