Dom » Ogrody

Co warto mieć w swoim ogrodzie?

Co warto mieć w swoim ogrodzie?
Zobacz więcej zdjęć »
Budowa domu ukończona, miejsce na ogród wyznaczone- pora zabrać się do pracy. Wiesz, że w ogrodzie ma być pięknie i zielone, tylko jakie konkretnie posadzić rośliny? Co warto mieć w swoim ogrodzie?

Pierwszą często używaną w przydomowych ogrodach rośliną jest jodła kalifornijska nazywane też jednobarwną. To górskie i silne drzewo jest mocje i odporne na złe warunki. Kora ma kolor popielatoszary. Wygięte, łukowate igły mają do siedmiu centymetrów długości. Szyszki są osiągają nawet dwanaście centymetrów. Jodłę kalifornijska sadzie się w dużych ogrodach, samą lub w większych grupach.


Kolejną często spotykaną rośliną jest również iglak- świerk biały. W naszym klimacie osiąga średnio piętnaście metrów wysokości. Jest lubiany ze względu na regularną koronę. Nadaje się do żywopłotu.
Poza drzewami w ogrodach nie może zabraknąć krzewów. Do najpopularniejszych należą hortensje. Istnieje wiele odmian, dostosowanych do różnych warunków, jednak wszystkie najlepiej sprawdzą się osłoniętych i zacienionych miejscach.


Następny krzew to ogrodnik szkarłatny- lubi nasłonecznione miejsca- jeżeli na takie trafi rośnie gęsto i obficie kwitnie. Jednak uwagę przyciągają nie jego kwiaty, ale barwne utrzymujące się długo owoce.
Jabłonie znane są głównie z sadów, a szkoda, bo istnieje wiele ozdobnych odmian tego gatunku. Swoim widokiem zachwycają kwiaty i żółte, czerwone, lub pomarańczowe owoce. Jabłonie najlepiej sadzić samotnie, tak aby jak najbardziej wyeksponować ich piękno.
Jeżeli do ogrodu potrzebny jest szeroki i przy tym niewysoki krzew, nic nie sprawdzi się w tej roli tak dobrze jak perukowiec podolski. Roślina ta zachwyca o każdej porze roku, wiosną kwiatami, później liśćmi i owocami, a na końcu zmieniającymi kolor liśćmi. Jest łatwy w utrzymaniu, ale należy pamiętać, aby zbyt często go nie przycinać.
Kalina koralowa to niski, ale rozłożysty krzew o jasnozielonych liściach. Jesienią zmienia kolor na purpurowy.


Wspomniane wyżej rośliny to tylko propozycje. Pamiętaj, że każdy ogród jest inny i co innego będzie do niego najlepiej pasować. Jeżeli ciągle nie wiesz co warto mieć w swoim ogrodzie, zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wystarczy, że wpiszesz w Google projektowanie ogrodów Łódź, Warszawa, czy Kraków.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »