Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Co zwiedzać w Opolu?

Co zwiedzać w Opolu?
Zobacz więcej zdjęć »
Opole to bardzo ładne, choć nie często odwiedzane przez turystów miasto. Zwykle przejeżdżają oni do położonego nieopodal Wrocławia, który jest znacznie większy. Ale nie oznacza to, że Opole nie jest ciekawe.

Wręcz przeciwnie, można tu znaleźć wiele zabytków oraz nietuzinkowe atrakcje turystyczne - przekonują specjaliści z eventhostel.pl.

Zabytki Opola

Jednym z najbardziej znanych zabytków w Opolu jest Kościół katedralny Świętego Krzyża zlokalizowany przy ulicy Katedralnej 2. Obecnie istniejący kościół został zbudowany w XV wieku na bazie wcześniej stojących tam kościołów wybudowanych w XI i XIII wieku. Obecny kościół już  w roku 1964 został wpisany do rejestru zabytków. Najcenniejszym skarbem kościoła jest obraz Matki Boskiej Opolskiej zamieszczony w nim w 1702 roku.

Często odwiedzana przez turystów jest też Wieża Piastowska. Okrągła wieża stojąca w ruinach dawnego zamku Piastowskiego. Niegdyś była strażnicą, dzisiaj jest atrakcją turystyczną. Wieżę wybudowano około 1300 roku za rządów Bolka I Opolskiego i jest ona elementem obronnym dawnego zamku. Wieża ta często porównywana jest do włoskiej Pizzy, ponieważ tak jak i ona jest odchylona od fundamentów.

Atrakcje turystyczne

Atrakcje Opola to nie tylko budynki. Za jedną z najciekawszych uznaje się rejs stateczkiem Opolanin. Można nim przepłynąć rzekę i z poziomu wody zwiedzać miasto. Ale można też podpłynąć prawie pod bramy ZOO, które jest również uznawane za atrakcję. Opolski Ogród Zoologiczny został założony w latach 30-tych XX wieku na wyspie Bolko. Jednak w czasie II wojny światowej ZOO zamknięto a zwierzęta przewieziono do Niemiec. Od 1953 roku znowu jednak można odwiedzać to ZOO, które szczyci się pierwszym w Polsce przychówkiem niedźwiedzia himalajskiego. Obecnie teren ogrodu ma aż 19 ha i setki zwierząt czekających na gości.

Sprawdź nasz hotel Opole.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »