Technologie » Komputery

Commvault i Oracle wspólnie oferują rozwiązanie Metallic DMaaS na platformie OCI

Commvault i Oracle wspólnie oferują rozwiązanie Metallic DMaaS na platformie OCI
Zobacz więcej zdjęć »
Platforma OCI w połączeniu z rozwiązaniem Metallic Data Management as a Service (DMaaS) ułatwia przedsiębiorstwom ochronę danych przed zagrożeniami cybernetycznymi, dostosowanie się do lokalnych przepisów dotyczących rezydencji danych oraz zarządzanie danymi i ich odzyskiwanie


Firma Commvault, uznany lider globalnego rynku inteligentnych usług przetwarzania danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, rozszerzyła partnerską współpracę z firmą Oracle, aby włączyć rozwiązanie Metallic DMaaS do chmury Oracle. W ramach wielochmurowej strategii firmy Commvault usługi Metallic będą oferowane na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI) i udostępniane na całym świecie, we wszystkich regionach, w których sprzedawana jest ta platforma. 
 
Dzięki swojej partnerskiej współpracy Commvault i Oracle będą mogły zaoferować rozszerzone, wbudowane zabezpieczenia o bardzo dobrym wskaźniku cena-wydajność, a także uproszczone rozwiązania do odzyskiwania danych i zarządzania nimi. Oferta ta jest przeznaczona dla firm, które chcą przyspieszyć migrację na platformę OCI. Pamięć masowa dostępna na platformie OCI zapewnia zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami typu ransomware, łącznie z fizyczną separacją przechowywanych danych. Dzięki temu użytkownicy systemów Oracle mogą teraz chronić swoje newralgiczne zasoby danych przechowywane lokalnie lub w chmurze. Równocześnie zachowają możliwość elastycznego korzystania z pamięci masowej zarządzanej przez klienta lub zabezpieczeń danych udostępnianych jako usługa (SaaS), łącznie z zarządzaną pamięcią masową w chmurze.
 
Metallic DMaaS chroni dane klientów przed uszkodzeniem, dostępem ze strony osób nieupoważnionych i innymi zagrożeniami w tak ważnych sektorach, jak ubezpieczenia, usługi finansowe, produkcja przemysłowa i obronność. Jest bardzo skutecznym narzędziem przeciwdziałania cyberatakom, w szczególności zagrożeniom typu ransomware. Za pomocą rozwiązania Metallic DMaaS klienci mogą łatwo tworzyć kopie zapasowe swoich zasobów cyfrowych niezależnie od modelu ich używania (od systemów lokalnych po natywne rozwiązania chmurowe), takich jak bazy danych, maszyny wirtualne, aplikacje Kubernetes oraz plikowe i obiektowe pamięci masowe.
 
Połączenie rozwiązania Metallic DMaaS z platformą OCI przynosi duże korzyści klientom, którzy potrzebują mobilności, elastyczności i bezpieczeństwa danych, gdy łączą swoje lokalne rozwiązania Oracle z OCI i rozwijają możliwości w zakresie zarządzania danymi – powiedział Vinny Choinski, starszy analityk ESG (Enterprise Strategy Group), komentując współpracę między obiema firmami.
Rozwiązanie Metallic może teraz zarówno chronić dane na platformie OCI, jak i z niej korzystać. W rezultacie zapewnia ochronę maszyn wirtualnych OCI, baz danych Oracle, usługi Oracle Container Engine (OKE) i systemu Oracle Linux. Jest dostępne dla ponad 400 000 przedsiębiorstw używających produktów Oracle i przeszło 100 000 klientów, którzy zaufali technologii Commvault, a teraz chcą wykorzystać platformę OCI, aby chronić swoje dane o znaczeniu newralgicznym. Jako członkowie sieci partnerów Oracle (Oracle Partner Network) Commvault i Oracle będą wspólnie promować i sprzedawać Metallic DMaaS, co przyspieszy globalną ekspansję firmy Metallic. Ponadto rozwiązanie Metallic DMaaS będzie dostępne w sklepie Oracle Cloud Marketplace.
 
Bardzo nas cieszy, że możemy współpracować z firmą Commvault oraz pomagać klientom w odtwarzaniu i odzyskiwaniu cennych danych przechowywanych w chmurze – powiedział Clay Magouyrk, wiceprezes wykonawczy ds. platformy Oracle Cloud Infrastructure w firmie Oracle. Przedsiębiorstwa muszą dziś sprostać wielu wymaganiom dotyczącym ochrony danych i zgodności z przepisami. Dlatego uważamy, że wbudowane, zawsze dostępne funkcje zabezpieczeń na platformie OCI w połączeniu z rozwiązaniem Metallic DMaaS zapewnią naszym wspólnym klientom jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.
 
Odporność systemów informatycznych jeszcze nigdy nie była tak ważna jak dziś – powiedział Sanjay Mirchandani, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault. Nasi partnerzy oferują niezawodne, wysokiej klasy rozwiązania, które ułatwiają klientom zarządzanie coraz większą ilością danych, ochronę tych danych przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami i coraz szybsze przenoszenie krytycznych zasobów cyfrowych do chmury.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SIGMA International (Poland)
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »