Firma » Finanse
Creamfinance Poland na drodze sądowej z byłym prezesem
Creamfinance Poland Sp. z o.o. (Creamfinance lub Spółka) wystąpiła przeciwko Adamowi Dąbrowskiemu oraz Funeda Sp. z o.o. (Funeda) o zaniechanie czynów nieuczciwej konkurencji polegających na nakłanianiu pracowników Spółki do rozwiązania umów z Creamfinance. Ponadto Spółka wystąpiła z żądaniem złożenia oświadczenia oraz zapłaty kwoty 50.000 zł na wskazany cel społeczny.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jak przekazało Creamfinance Poland, spółka kładzie duży nacisk na kierowanie się zasadami etyki biznesowej. “Uczciwa konkurencja to podstawa dla Creamfinance, a relacje pomiędzy przedsiębiorstwem i jego klientami, partnerami handlowymi, pracownikami oraz konkurencją są niezwykle ważne” - czytamy w informacji przesłanej przez Creamfinance. Jak dodają przedstawiciele firmy, etyka zawodowa jest dla nich drogowskazem, niejednokrotnie wyznaczającym kierunek działań.
Adam Dąbrowski to były prezes zarządu i dyrektor zarządzający Creamfinance Poland, który pełnił funkcje do lutego 2018 roku. Po odejściu z Creamfinance, w marcu 2018 roku, Adam Dąbrowski został wspólnikiem i prezesem zarządu konkurencyjnej spółki Funeda. Zdaniem Creamfinance Adam Dąbrowski i Funeda podejmują czyny nieuczciwej konkurencji w celu przejęcia kluczowych pracowników Creamfinance. Spółka złożyła w tej sprawie pozew do sądu.
Creamfinance Poland to spółka z pierwszej piątki działających w Polsce firm pożyczkowych i część międzynarodowej grupy finansowej, specjalizującej się w udzielaniu mikropożyczek. Grupa jest obecna w 8 krajach i planuje dalszą ekspansję. W Polsce, która jest dla Grupy bardzo istotnym rynkiem, Creamfinance oferuje swoje produkty poprzez trzy marki: Lendon, Extraportfel oraz Efino, adresowane do różnych grup klientów.
Nadesłał:
CCGoAnna
|
Komentarze (0)