Firma » Bankowość

Cross-selling i up-selling: startegia w kredytach gotówkowych

Cross-selling i up-selling: startegia w kredytach gotówkowych
Zobacz więcej zdjęć »
Banki walczą o maksymalizowanie swoich zysków ze sprzedaży dwóch produktów w jednej kluczowej transakcji. W zamian za kolejny, nieplanowany wcześniej zakup konta, lub karty kredytowej, równocześnie z kredytem gotówkowym klienci otrzymuje upusty w prowizjach, marżach, co prowadzi do tańszego kredytu.

Istota tkwi w propozycji wychodzącej od banku, oferując dodatkowy produkt uzupełniający kredyt – konto osobiste, oszczędnościowe lub kartę kredytową.

Powiązana sprzedaż to korzystna forma dająca obu stronom wymierne korzyści. Osoby ubiegająca się o kredyty gotówkowe oszczędzić mogą znaczną kwoty pieniędzy na obniżonej prowizji bankowej, lecz tylko w przypadku, gdy równocześnie zawrą umowę na inny produkt z oferty tego banku. Obniżki w prowizji wahają się od 40% do 80%, od 2 – 5 punktów procentowych, w zależności od tego, jaki i ile produktów klient kupi jednocześnie.                   

(....) Opłaca się to przede wszystkim o ile za otwarcie i prowadzenie kolejnego konta, czy użytkowanie karty kredytowej nie będziemy ponosili zbyt dużych kosztów. Najczęściej ze sprzedaży wiązanej wybierane są bezpłatne konta Internetowe.

Podawane w reklamach oprocentowanie kredytów gotówkowych na niskim poziomie dotyczy przede wszystkim własnych klientów, którzy dodatkowo muszą posiadać dużą zdolność kredytową. Dla pozostałych osób oprocentowanie dobierane jest na podstawie indywidualnej oceny klienta. Im większe ryzyko dla banku, przypuszczenie opcji, że klient nie będzie spłacał w terminie wziętego kredytu tym wyższe oprocentowanie w skali roku otrzyma i zarazem gorsze warunki.

Banki proponują obniżenie oprocentowania pożyczek gotówkowych, ale największe zyski uzyskają osoby wnioskujące o kredyty mieszkaniowe. Marże i prowizje obniżane w kierunku zera to tysiące złotych pozostające w kieszeniach kredytobiorców hipotecznych. To mocny argument by w przypadku przeprowadzania symulacji ratalnych poprzez kalkulatory kredytowe przyjrzeć się ofertom bankowym na zakup mieszkania i sprawdzić, zapytać doradcy czy propozycja zawiera możliwość otrzymania bonusu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 2 dni:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »