Dom » Wnętrza

Cykl rzeźb Jana Musiałowskiego "Struktury Energii" we współpracy z Cosentino

Cykl rzeźb Jana Musiałowskiego "Struktury Energii" we współpracy z Cosentino
Zobacz więcej zdjęć »
Żyjemy w epoce, w której na ziemi spotyka się więcej przedmiotów niż kiedykolwiek. Do rzeczy już istniejących dochodzą codziennie tysiące nowych. O wiele mniej niestety znika. Konsumpcjonizm galopującej cywilizacji niesie za sobą także realne problemy z odpadami, powstałymi podczas produkcji.

Cosentino, firma znana ze swej świadomości ekologicznej, wraz z ToTuart - największą w Polsce galerią rzeźby i zaproszonym do projektu artystą - rzeźbiarzem Janem Musiałowskim, postanowili zwrócić na ten problem uwagę i odkryć na nowo potencjał odpadów, prezentując rzeźby, powstałe z próbek Silestone. Prace można obejrzeć w warszawskiej Galerii Sztuki ToTuart.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Artyści już dawno przestali stać na uboczu problemów współczesnego świata. Wielu z nich poszukuje nowego języka komunikacji ze swymi odbiorcami i zaczyna interesować się materiałami charakterystycznymi dla szeroko pojętej architektury. Jednocześnie martwi ich konsumpcjonizm i narastający problem odpadów przemysłowych. To właśnie na bazie tych cywilizacyjnych rozterek,  powstał koncept wspólnego projektu „Struktury Energii" Cosentino i Galerii Totuart z udziałem Jana Musiałowskiego.

"Współpracę z artystą Janem Musiałowskim rozpoczęliśmy w czerwcu br., podczas premiery nowej kolekcji Silestone Sunlit Days. To pierwsza kolekcja Silestone z certyfikatem neutralności węglowej."  - mówi Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino. - Powstała wtedy idea stworzenia instalacji artystycznej, która nada nowe piękno i nową młodość próbkom odcieni wycofanych z portfolio, a więc tych, które już nie posłużą do tworzenia projektów wnętrz. Jan stworzył wówczas rzeźby prezentowane dziś na wystawie w Galerii TotuArt."

Głównym założeniem projektu było pokazanie, że nawet najdrobniejsze materiały można wykorzystywać ponownie i tworzyć z nich sztukę. W tym przypadku niepotrzebne próbki wycofywanych z produkcji odcieni powierzchni Silestone stały się idealnym materiałem do tworzenia oryginalnych artystycznych form.

„Jako artysta staram się skupić na dostrzeżeniu niematerialnych kształtów, wyobrażeniu sobie form, jakie energie mogą przedstawiać. W mej twórczości poświęcam się badaniu materiałów, z których tworzę prace. Staram się znaleźć z materią wspólny język, dzięki któremu odkrywam ukryte w niej bodźce. Materiały Cosentino posłużyły mi jako powierzchnia, która jednocześnie tworzy strukturę rzeźby. Koncepcją mozaiki nawiązuję do cennej dla Cosentino filozofii zero-waste. W prezentowanych pracach postawiłem na syntezę i jednolitą gamę barw. Rzeźby swą kompozycją odnoszą się do abstrakcyjnych, organicznych kształtów. Dzięki spękaniom powierzchnia ożywa i migocze, nadając im wyjątkowy charakter" - opowiada o swych dziełach Jan Musiałowski.

Prezentowane obiekty wykonano z dwóch odcieni powierzchni hybrydowych Silestone Cosentino, Carbono Suede i Nymbus. Artysta postanowił przekazać prace na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rzeźby można obejrzeć w należącej do Marka Duchnowskiego Galerii ToTuart, znajdującej się w Centrum Praskim Koneser.``

Więcej na www.cosentino.com



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »