Gospodarka » Żywność

Czar lemoniadowych wspomnień

Czar lemoniadowych wspomnień
Zobacz więcej zdjęć »
Gdyby powstał ranking smaków z dzieciństwa, zajęłaby jedno z czołowych miejsc. Lemoniada, pamiętana jako napój w plastikowych woreczkach ze słomką lub szklankach ozdobionych plastrem cytryny lub pomarańczy, wraca dziś do łask!

Najpierw dawała szansę na przeżycie najbiedniejszym mieszkańcom Londynu. Próbowali zarobić sprzedając słodką wodę z cytryną. Przechodnie chętnie kupowali niedrogi napój, żeby orzeźwić się w ciepłe dni. W barwnych latach sześćdziesiątych lemoniada stała się napojem kultowym, a za jedną jej butelkę można było zyskać uśmiech ukochanej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Oprócz sentymentalnego wymiaru tego napoju warto wspomnieć o jego znaczeniu dla... gospodarki! Wielu amerykańskich milionerów zaczęło budować swoje fortuny od własnego lemoniadowego biznesu. Doskonałym przykładem jest Ray Kroc - twórca potęgi firmy McDonald's, który już w szkole podstawowej sprzedawał lemoniadę stojąc przed swoim domem w Chicago. Inny Amerykanin - inwestor giełdowy Carl Icahn - sprzedawał cytrynowy napój, aby zrealizować swoje marzenie: zakup cadillaka. Dziś jego majątek szacowany jest na 14 miliardów dolarów, a on sam zajmuje czterdzieste szóste miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie.

Zbliża się upalne lato, warto więc pamiętać, aby na naszych stołach stał dzbanek orzeźwiającej lemoniady z kostkami lodu. Przywołaj wraz z nią „smak z dzieciństwa" i wspomnienia beztroskich wakacji. Przygotuj pyszną lemoniadę razem z Janem i Jakubem Kuroniami. Kuchnia.tv „Kuroniowie rozgryzają" w sobotę o godz. 14:35. Zapraszamy!

kuroniowie.kuchnia.tvRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ARBOvision

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »