Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Czas na korepetycje

Czas na korepetycje
Zobacz więcej zdjęć »
Co trzeci uczeń w Polsce bierze lub zamierza wziąć korepetycje. Jak się okazuje, najwięcej trudności uczniom sprawiają takie przedmioty jak: matematyka, fizyka, j. polski i chemia. Coraz popularniejszą formą pomocy uczniom jest posyłanie dziecka na korepetycje.

Powodem oczywiście nie jest zły system nauczania w naszym kraju, a jedynie chęć zapewnienia naszym pociechom większego wsparcia w szkole. Dobre oceny, zdanie egzaminów i dostania się do dobrej szkoły to cel każdego rodzica, jednak sztuką jest zainteresować młodzież nauką tak, jak to robi profesjonalny korepetytor.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Często pomoc dziecku w nauce, jaką mogą zaoferować rodzice, jest niewystarczająca ze względu na brak wiedzy, późne powroty z pracy czy nieodpowiednie podejście edukacyjne. Poza tym nie każda mama czy tata może pomóc we wszystkich przedmiotach.

Każdy, kto chciał skorzystać z tego typu pomocy, napotkał na jedno bardzo ważne pytanie. Jak i gdzie znaleźć odpowiedniego korepetytora dla naszych dzieci? Wybór jest bardzo ważny, przecież powierzamy wybranej osobie edukację naszego dziecka. Od pewnego czasu wszyscy rodzice maja już ułatwione zadanie, dzięki pojawieniu się na polskim rynku firmy Platu Korepetycje.

Platu Korepetycje to partner firmy Schülerhilfe, prężnie działającej od 35 lat w Niemczech i Austrii. Schülerhilfe posiada długoletnie doświadczenie we współpracy z rodzicami, uczniami i szkołami państwowymi. Obecnie wspiera ona ponad 80.000 uczniów w około 1.100 centrach. Platu Korepetycje wykorzystuje zdobyte przez tą firmę doświadczenie pedagogiczne,  zasoby wiedzy oraz oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie motywowania do nauki. Platu oferuje korepetycje ze wszystkich przedmiotów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych i kursy przygotowujące do egzaminów. Są one prowadzone przez wykwalifikowaną i zaangażowaną kadrę nauczycielską przy użyciu nowatorskich metod. „Celem funkcjonowania firmy jest stworzenie przyjaznego miejsca, gdzie uczniowie mogliby uzupełniać i utrwalać zdobytą w szkole wiedzę w sposób usystematyzowany, regularny i absorbujący uwagę nastolatka” – mówi Joanna Klimiuk, kierowniczka centrum na ul. Puławskiej.

Zajęcia odbywają się po szkole w godzinach popołudniowych i są prowadzone w małych, maksymalnie pięcioosobowych grupach lub też jako zajęcia indywidualne. Nauka w małych grupach daje dzieciom dużo korzyści: łatwiej jest wyeliminować czynniki wywołujące stres, dzieci motywują się wzajemnie, zauważają, że nie są same ze swoimi problemami szkolnymi i nabierają pewności siebie. Najwyższe standardy nauczania, dogodne lokalizacje placówek, przestronne sale, zajęcia prowadzone w oparciu o bieżący program zgodny z polskim systemem oświaty oraz przystępne ceny to propozycja Platu Korepetycje dla wszystkich chętnych uczniów.

Z profesjonalnych korepetycji mogą korzystać już mieszkańcy Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Poznania , Katowic, Zielonej Góry, Opola i Jeleniej Góry.

www.platu.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

5tka PR & Marketing Szeptany
http://www.5tka.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »