Gospodarka » Żywność

Czekoladowa opowieść z bombonierką Vobro w tle

Czekoladowa opowieść z bombonierką Vobro w tle
Zobacz więcej zdjęć »
Czekolada w dodatku z wyszukanym nadzieniem może tworzyć pyszna mieszankę. Czekoladki w bombonierce kuszą różnorodnością smaków, którym ulega wielu z nas. Czy wiecie jak powstają te smakołyki? Czas na czekoladową opowieść z bombonierką VOBRO w tle.

 

Czekolada - jak powstaje?

Trzeba zacząć od kakaowca, bo to z niego są pozyskiwane ziarna, dzięki którym powstaje czekolada.  Jego spore owoce (osiągają nawet 30cm długości) kryją w sobie czerwono-brunatne nasiona, to właśnie z nich powstaje kakao i czekolada. Ta ostatnia wytwarzana jest w procesie konszowania, który polega na mieszaniu miazgi kakaowej z tłuszczem kakaowca. Do tej mieszanki dodaje się także różnych składników, w zależności od smaku i gustu producentów. Mogą być to zmielone orzechy, rodzynki, przyprawy korzenne czy wanilia. Następnym krokiem jest schładzanie powstałej masy - tzw. proces temperowania, dzięki któremu powstaje znana nam  zwarta forma czekolady.  

Słodki przysmak w bombonierce

Kto z nas nie lubi  odkrywać słodkości kryjących się w bombonierce? Kto z nas nie mówił sobie „to już ostatnie, więcej nie mogę”, a i tak sięgał po następny smakołyk? Urok bombonierki i jej sekrety chce poznać każdy łasuch. Jedne z najpopularniejszych bombonierek w Polsce powstają z zakładach cukierniczych firmy VOBRO w Brodnicy. Tam każda czekoladka powstaje dzięki wykwintnemu połączeniu płynnej czekolady z nadzieniem. W VOBRO do produkcji bombonierek wykorzystuje się naturalną czekoladę sprowadzoną z  Wybrzeża Kości Słoniowej lub Ghany. Dzięki specjalnym liniom produkcyjnym VOBRO produkuje czekoladki o najróżniejszych nadzieniach, dzięki czemu łączą wykwintną czekoladę z  wyszukanymi smakami.  Przykładem mogą być pralinki Frutti di Mare czy czekoladki z wiśniami w likierze (Love & Cherry).

Czy wiesz, że?

 

  • Swoje początki jako przysmak, czekolada zawdzięcza Aztekom i Majom, którzy pili ją w formie pikantno - gorzkiego napoju.
  • Czekolada w formie, która obecnie znamy pojawiła się w Europie dopiero w XVI w.
  • Pyszne praliny zawdzięczają swoja nazwę nadwornemu mistrzowi kuchni króla Ludwika XIII o nazwisku Pralin.
  • Czekolada może uratować życie. Przykładem jest historia pewnych Brytyjczyków, którzy w 1993r. przetrwali  podczas burzy śnieżnej w górach  6 dni, mając do jedzenia jedynie 6 czekoladowych batoników.
  • Dla ludzi czekolada jest słodkim przysmakiem, jednak nie służy zwierzętom. Dla psów czekolada zjedzona w dużej ilości, może okazać się śmiertelna przekąską.
  • Dzięki swoim właściwością czekolada poprawia humor i niweluje zmęczenie.
  • Nazwa bombonierka, pochodzi od francuskiego słowa „bonbon” , które oznacza „cukierek”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

atom

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »