Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Częsty problem – zapalenie dziąseł. Jak sobie z nim radzić?

Jeśli zaobserwowałeś ostatnio krwawienie w trakcie mycia zębów, masz nieprzyjemny posmak w ustach lub borykasz się z nieświeżym oddechem, to może oznaczać, że zmagasz się z zapaleniem dziąseł.

Dodatkowo, częstym objawem przy tej dolegliwości jest odczuwanie bólu lub świądu przy pojedynczych zębach lub w całych łukach! Wyjaśniamy czym może być spowodowane to schorzenie oraz jak najlepiej sobie z nim radzić.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ból w jamie ustnej czy krwawienie dziąseł mogą być spowodowane urazami lub nieprawidłową higieną. Bywa też pierwszym objawem poważniejszej dolegliwości, np. zapalenia dziąseł, które jest najczęstszą postacią chorób przyzębia. Jak możemy złagodzić jej symptomy lub zapobiec pojawianiu się kolejnych?

Odpowiednia higiena

Płytka nazębna, zwana również płytką bakteryjną lub osadem nazębnym, to miękki nalot, ściśle przylegający do powierzchni zęba. Zaczyna się tworzyć natychmiast po ostatnim czyszczeniu zębów i początkowo zbudowana jest z substancji zawartych w ślinie. Usunąć ją możemy jedynie mechanicznie – myjąc zęby lub używając nici dentystycznej, niestety nie możemy jej usunąć np. samą wodą, nawet pod znacznym ciśnieniem. Nieusunięta płytka nazębna, w procesie mineralizacji, zamienia się w kamień nazębny, który gromadzi się na powierzchni zębów oraz pod linią dziąseł. Niestety, nie jesteśmy w stanie usunąć kamienia za pomocą szczoteczki do zębów czy płynów do płukania jamy ustnej. Tę czynność może wykonać jedynie dentysta. Nieusuwany kamień nazębny może uciskać i ranić dziąsła powodując krwawienie, a także zapalenie dziąseł. Może więc być przyczyną nadwrażliwości, bólu, krwawienia, obrzęków, a także nieświeżego oddechu.

Jak sobie pomóc?

Jeśli odczuwamy długofalowy lub nawracający ból dziąseł, pierwszym krokiem powinna być wizyta u stomatologa, który zdiagnozuje problem i znajdzie dla niego rozwiązanie, zdejmie kamień, dobierze odpowiednie leczenie. Możemy sobie pomóc również specjalnymi pastami oraz wymianą szczoteczki na tę, o miękkim włosiu, która nie będzie dodatkowo podrażniać dziąseł w trakcie mycia. Warto również wesprzeć się ziołowymi płukankami. Napar z dziurawca i szałwii, dzięki właściwościom antyseptycznym, ściągającym i przeciwzapalnym, przyniesie ulgę.

Poza problemami z dziąsłami, narażeni jesteśmy również na afty. Co robić, gdy w jamie ustnej pojawią się bolące nadżerki? Gdy ból utrudnia picie, jedzenie, a nawet mówienie warto zastosować specjalny żel (np. Sachol Aftigel), który nie tylko stworzy ochronną warstwę pokrywającą zmiany, ale również będzie sprzyjał procesowi odnowy nabłonka jamy ustnej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nie musi ci to przeszkadzać
http://niemusicitoprzeszkadzac.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »