Dom » Budownictwo

Cztery sposoby na wykrycie ognia – czujka multisensorowa M12

Cztery sposoby na wykrycie ognia – czujka multisensorowa M12
Zobacz więcej zdjęć »
Czujka jest najczęściej pierwszą linią obrony naszego domu w przypadku pożaru. Czujka multisensorowa M12 w ofercie firmy D+H, dzięki możliwości dokonania wyboru pomiędzy czterema trybami pracy, zapewni nam doskonałą detekcję ognia.

By zapewnić odpowiedni stopień ochrony przeciwpożarowej najczęściej trzeba korzystać z kilku rodzajów urządzeń, z których każde działa w innym trybie detekcji. Tego rodzaju różnorodność może często prowadzić do kłopotów z kompatybilnością całego systemu.

Multisensorowa czujka M12 pozwoli nam uniknąć tego problemu i da pewność, że każde zagrożenie pożarem będzie natychmiast wykryte.

Cztery w jednym

Zasilana napięciem 12 V, multisensorowa czujka M12 w ofercie firmy D+H opiera swoje działanie o cztery programowalne i niezależne tory detekcji, dając użytkownikowi możliwość wyboru pomiędzy czterema trybami działania. Może ona pełnić rolę detektora optycznego, optyczno-termicznego, nadmiarowo-różniczkowo lub nadmiarowego temperatury. Dzięki temu mamy możliwość zbudowania w naszym domu lub firmie systemu informującego o zagrożeniu pożarowym opartego o tylko jeden rodzaj czujek, co doskonale eliminuje problem niekompatybilności, zapewniając jednocześnie różnorodność w sposobie detekcji zagrożenia. Znacznie podnosi to skuteczność działania całego systemu, nie zwiększając jednocześnie prawdopodobieństwa wystąpienia awarii. Dodatkowo, czujki M12 zostały stworzone z myślą o współpracy z systemami sygnalizacji włamania i napadu, dzięki czemu doskonale sprawdzą się one w domach prywatnych, które najczęściej nie są wyposażone w zaawansowane technicznie centrale przeciwpożarowe. Kolejnym atutem czujki M12, odróżniającym ją od typowych dostępnych na rynku rozwiązań, jest możliwość wyboru sposobu pracy przekaźnika wysyłającego informację o wykryciu zagrożenia. Dzięki pracy w trybie impulsowym lub zatrzaskowym istnieje możliwość dobrania sposobu podania sygnału tak, by odpowiadał on wymaganiom systemu, do którego czujka ma być podłączona. Czujkę M12 wyposażono również w dobrze widoczny wskaźnik LED informujący o stanie pracy urządzenia.

Szybko i pewnie

Multisensoryczna czujka M12 w ofercie firmy D+H to również wyjątkowo prosty montaż. Została ona wyposażona w przepust kablowy mogący znajdować się zarówno z boku jak i z tyłu urządzenia oraz w możliwość zachowania dystansu pomiędzy nią a podłożem, do którego jest montowana. Umożliwia to bezproblemową instalację czujki nawet na nierównych powierzchniach bez ryzyka odkształcenia gniazda. Dodatkowo, zastosowanie mechanizmu zapadkowego pozwala łatwo stwierdzić czy czujka została prawidłowo osadzona w gnieździe. M12 została również wyposażona w mechanizm blokady czujki, co pozwala na jej rozmontowanie bez użycia specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu zyskujemy pewność, że czujka nie zostanie wymontowana przez osoby do tego nieuprawnione. 

System detekcji pożaru jest jednym z najbardziej istotnych elementów ochrony naszego domu lub firmy. Od jego niezawodności oraz szybkości działania może bowiem zależeć nie tylko bezpieczeństwo naszego mienia, ale również życie i zdrowie naszych bliskich. Dlatego też, przy jego projektowaniu ważne jest dokładne dopasowanie wszystkich jego składowych. Multisensorowe czujki M12 w ofercie firmy D+H, dzięki wielu trybom działania, umożliwiają dopasowanie do praktycznie każdego systemu sygnalizacji włamania i napadu, dając nam poczucie bezpieczeństwa do tej pory możliwe tylko w przypadku zaawansowanych central zarządzających.

Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Zabrzu, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »