Rozrywka i wypoczynek » Sport

Czym jest squash?

Czym jest squash?
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas rozmów z naszymi bliskimi, rodziną, znajomymi, często poruszany jest temat sportu. W dobie mody na bieganie, jest to przed wszystkim jogging, później ewentualnie spacery, nordic walking, pływanie, wspinaczki, tenis i wiele innych.

Wszystkie powyższe dyscypliny wywołują w ludziach emocje, jednak to dopiero mniej znane sporty, jak dajmy na to squash Szczecin, wywołuje prawdziwą falę dyskusji. Z racji mniejszej popularności, zazwyczaj większość słuchaczy pragnie się dowiedzieć, czym jest ta dyscyplina sportu i jakie ma zasady gry? Większość coś tam słyszała, jednak mało osób wie dokładnie, z czym się squash Szczecin je. 
 
Warto wiedzieć, że ta dyscyplina również rozgrywa się na korcie, jest pozornie podobna (i kojarzona) z tenisem. Również mamy rozegranie piłki, piłka jest rozgrywana aż do niepoprawnego odbioru. Mówimy o wygranej danego gracza wówczas, gdy przeciwnikowi nie uda się poprawnie zaserwować lub poprawnie odebrać piłki lub przed odebraniem piłka dotknie przeciwnika (jego rakiety, ubrania itp.) . Należy pamiętać, że zawodnik odbierający piłkę powinien mieć pełną swobodę ruchów. 
Warto opisać również, jak wygląda prawidłowe odbicie piłki. Zawodnik powinien uderzyć piłkę, zanim drugi raz odbije się od podłogi i trafi bezpośrednio na ścianę frontową powyżej blachy i poniżej linii autu. Piłka po drodze nie może odbić się od podłogi, może za to odbić się od tylnej lub bocznych ścian zanim dotrze do ściany frontowej. Niepoprawne odbicie jest wówczas, gdy piłka zostanie uderzona przez gracza więcej niż jeden raz z rzędu, uderzy w blachę, w linię autu albo nad nią;. Nieprawidłowe odbicie jest także wtedy, gdy piłka po odbiciu a przed dotarciem do ściany frontowej, odbije się od podłogi.
 
Squash Szczecin, to bardzo ciekawa, zajmująca gra. Wymaga wiele wysiłku, podczas godziny gry zawodnik może spalić nawet 600 kalorii. Dlatego też jest bardzo chętnie wybierany, jako sposób na spędzenie wolnego czasu, zrzucenie zbędnych kilogramów, nabranie kondycji. 
 
W Szczecinie znajdziemy bardzo dobrze zlokalizowany i zaopatrzony squash Szczecin. Znajdziemy ta wielu ekspertów, którzy nauczą, pokażą, zachęcą do tego, by właśnie tę dyscypliną się zająć. Dzięki temu, w kolejnej rozmowie z przyjaciółmi, to my będziemy mogli ich nakłonić do rozpoczęcia tej fascynującej gry, pozwalającej nabyć prawdziwe umiejętności. W sieci można znaleźć wiele ciekawych filmików, gdzie squash Szczecin jest pokazany. Można obejrzeć, zainteresować się, zacząć. Z pewnością squash Szczecin pozwoli poznać wielu ciekawych ludzi, nauczyć pozytywnej rywalizacji. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »