Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Czym kierować się przy wyborze kursu języka obcego?
W dobie globalizacji swobodna rozmowa z obcokrajowcem to podstawa. Język przydaje się też na wakacjach i w podróżach służbowych, których odbywamy coraz więcej. Czym kierować się przy wyborze kursu języka obcego, aby dobrze się go nauczyć?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
KURS INDYWIDUALNY CZY GRUPOWY?
Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić, że choć indywidualne kursy są dużo droższe, przyniosą dużo lepsze rezultaty. Jeśli lektor pracuje tylko z nami, musimy mówić i robić więcej – ale przecież właśnie w taki sposób się uczymy! Grupa nigdy nie powinna przekraczać dziewięciu osób, bo wówczas uwaga prowadzącego zajęcia jest po prostu zbyt rozproszona. Łatwiej też przełamać się do mówienia, gdy nie musimy bać się, że słyszy nas ktoś jeszcze prócz niego.
Indywidualny kurs daje nam też większą możliwość modyfikacji godzin zajęć i dopasowania ich do swojego – często napiętego – planu dnia. Uczymy się we własnym tempie i sami decydujemy, czy opanowaliśmy już jakiś materiał, czy też coś jeszcze zostało do powtórzenia. Skupiamy się na najważniejszych dla nas samych zagadnieniach i mamy czas na szczegółowe omówienie rzeczy, z którą mamy problem. Zyskujemy całkowitą uwagę lektora, co przyspiesza naukę.
CZEMU JESZCZE SIĘ PRZYJRZEĆ?
Dobre szkoły językowe powinny charakteryzować się następującymi rzeczami:
- Doświadczenie → oczywiście, młode placówki również mogą odznaczać się dobrym poziomem nauczania, ale z pewnością szkoła językowa, która z powodzeniem funkcjonuje już na rynku przez dłuższy czas może pochwalić się sukcesami w nauczaniu, wykwalifikowaną kadrą i doświadczeniem, które pozwolą nam osiągnąć takie efekty, o jakich marzymy.
- Certyfikaty → w Polsce istnieją trzy podmioty przyznające szkołom językowym odpowiednie certyfikaty potwierdzające wysoki poziom nauczania i jego skuteczność. To Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, Kuratorium Oświaty oraz EAQUALS (The European Association for Quality Language Services).
- Plan zajęć, organizacja lekcji i metody nauczania → przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy dobrze zaznajomić się z metodami stosowanymi w danej placówce, sprawdzić, czy będzie nam odpowiadał któryś z terminów zajęć (dobre szkoły powinny zapewniać wiele dostępnych terminów i to na wszystkich poziomach nauczania) i zapytać, czy w razie potrzeby istnieje możliwość parokrotnego przyjścia na inną grupę. Przejrzyjmy też plan zajęć, aby – o ile to możliwe – dowiedzieć się, jaki materiał będzie przyswajany i jaki cel dana grupa ma osiągnąć pod koniec kursu.
- Cena → zajęcia w dobrych szkołach zwykle sporo kosztują, zatem możemy przejrzeć wszystkie dostępne oferty i sprawdzić, jakie dana placówka posiada promocje, ile kosztuje jedna lekcja, czy cały kurs. Sprawdźmy, czy któreś spotkanie nie wypada w dzień ustawowo wolny i zapytajmy, czy ze względu na to cena będzie niższa, czy też placówka zaoferuje wówczas inny termin spotkania. Nie wybierajmy jednak najtańszych kursów, bowiem powinno nam zależeć głównie na wynikach, a te w nieodpowiednich miejscach czasem trudno osiągnąć.
Sprawdź jakich języków obcych warto się uczyć http://www.stronawiedzy.pl/a_jakich-jezykow-obcych-warto-sie-uczyc.htm
Nadesłał:
elzbietagr
|
Komentarze (0)