Dom » Budownictwo

Czym najlepiej pokryć dom stylizowany na nowoczesną stodołę?

Czym najlepiej pokryć dom stylizowany na nowoczesną stodołę?
Zobacz więcej zdjęć »
Domy utrzymane w konwencji „nowoczesnej stodoły” wydają się być idealnym rozwiązaniem na dzisiejsze czasy. W dobie rosnących cen, „nowoczesne stodoły” pozwalają nam zredukować koszty, co przyczyni się do zaoszczędzenia pieniędzy na budowie nowego lokum.

Jednak oszczędzić można w tym przypadku nie tylko pieniądze, ale również miejsce czy czas potrzebny na zrealizowanie projektu budowlanego.

Równie ekonomiczne, co sam dom utrzymany we wspomnianym wyżej charakterze, jest jego pokrycie. Najczęściej do pokrycia „nowoczesnej stodoły” wykorzystuje się różnego rodzaju blachodachówki. Do cieszących się największą sławą należą blachodachówki płaskie oraz panele na rąbek.

Na co postawić, gdy zdecydujemy się na budowę „nowoczesnej stodoły”

W założeniach domu, który wzorowany jest na stodole, bardzo istotnym aspektem jest stylistyczna harmonia. Gdy zdecydujemy się na budowę naszego azylu w takiej konwencji, powinniśmy dobrać środki, które zagwarantują spójność. Wspomniany styl ceni sobie proste, geometryczne kształty, które uzyskamy m.in. dzięki blachodachówce płaskiej oraz panelom na rąbek stojącym. Obydwa rozwiązania subtelnie uwypuklą nowoczesność i prostotę budynku.

Obecnie w modzie znajdują się dwa rodzaje dachów, te opierające się na konstrukcji okapowej oraz, te które rezygnują z okapu. W kwestii tych pierwszych warto powiedzieć kilka słów o okapie. Jest on elementem, który wpływa na wizualny całokształt domu, pełniąc funkcję m.in. ciekawego zadaszenia balkonu. W przypadku dachów bezokapowych, dach jest częścią kompaktowej bryły budynku. Często też odznacza się ukrytym systemem odwadniającym. W przypadku dachów bezokapowych, powinniśmy poważnie się zastanowić, zanim zdecydujemy się na taki typ konstrukcji. Taki dom charakteryzuje się zupełnie inną specyfiką niż domy wyposażone w okap.

Rodzaje blachodachówki idealne na „nowoczesną stodołę”

Domy utrzymane w duchu „nowoczesnej stodoły” utożsamiane są z dominującym we współczesności minimalizmem. Na dachy utrzymane w tym popularnym trendzie najlepiej nada się blachodachówka panelowa PŁASKA PLUS. Jest cechą szczególną są delikatne przetłoczenia na powierzchni panelu. W ofercie firmy Blachy Pruszyński dostępne są dwa warianty blachodachówki PŁASKIEJ PLUS. Mowa o wariancie w powłoce hybrydowej PURMAX oraz o tym w powłoce poliuretanowej PURMAT.

Był minimalizm, teraz przyszła pora na czysty modernizm. Modernizm utożsamiany jest z prostymi liniami oraz geometrycznymi kształtami. Opisywany styl przywrócił do łask pokrycia blaszane, tworzone za pomocą metody „na rąbek”. W dzisiejszym budownictwie swoistą realizacją tej metody są świetne panele dachowe NA RĄBEK. Właściwość, która wyróżnia panel NA RĄBEK spośród innych paneli jest jego umiejętność przejścia w element dekoracji elewacji.

Odnawialne źródło energii

W dzisiejszych, bogatych w ekologiczne rozwiązania czasach, coraz więcej osób decyduje się na montaż systemu fotowoltaicznego na swoim dachu. System ten pozwala nam na wytwarzanie własnej energii, co przyczynia się do zaoszczędzenia pieniędzy. Panele fotowoltaiczne mogą stanowić również ozdobę naszego domu. Wszystko pod warunkiem, że wpiszą się one w prezentowaną przez nasz budynek stylistykę.

 

Kilka słów podsumowania

W przypadku domów o charakterystyce „nowoczesnej stodoły” dach stanowi kluczową ozdobę całego budynku. Dlatego właśnie powinniśmy dopilnować, aby obróbki blacharskie były estetycznym manifestem. Musimy na spokojnie wybrać system komunikacji dachowej, okien dachowych czy systemu rynnowego, by wszystko zachowało odpowiednią spójność. W ofertach renomowanych producentów znajduje się mnóstwo ciekawych produktów, które właściwie dobrane, stworzą jedyną w swoim rodzaju wizję.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IMPULSE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »