Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Czym są buty lity?

Czym są buty lity?
Zobacz więcej zdjęć »
Buty damskie to kategoria, która praktycznie nie ma końca. Istnieje wiele rodzajów damskiego obuwia, które są kupowane w sklepach, a klientki nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jaką dane buty noszą nazwę. Czasem bywa też tak, że buty kupowane są, bo panuje na nie własnie moda.

Aby rozpoznać buty lity musimy wiedzieć, że istnieje kilka charakterystycznych cech, które je wyróżniają. Lity – buty te są przede wszystkim bardzo wysokie. Wynika to z dwóch kwestii: pierwsza z nich to bardzo wysoki obcas, który w tym modelu rzadko kiedy osiąga 10 cm. Zazwyczaj ma on 13 centymetrów, a w niektórych przypadkach dochodzi nawet do 15! Oczywiście, chodzenie w takich butach byłoby wręcz niemożliwe, gdyby nie druga ich cecha, która sprawia, że są optycznie duże, czyli platforma.
 
Należy więc liczyć się z małym przekłamaniem w litach – buty te bowiem nie mają aż tak wysokiego obcasa, jak nam się wizualnie wydaje, bo część ich powierzchni zajmuje platforma. To powoduje odjęcie kilku centymetrów od ogólnej wysokości butów, przez co większość kobiet uznaje, ze chodzi się w nich bardzo wygodnie. 
 
Istnieją również inne cechy charakterystyczne litów – buty te posiadają bowiem najczęściej sznurowania w przedniej części buta, która również są dla nich bardzo charakterystyczne. Ich cholewka sięga zwykle wyżej niż kostka, zaś obcas ma zawsze formę słupka, co jest jedną z nieodłączonych cech tego rodzaju obuwia damskiego. Same buty mogą być również wkładane i zamykane na zamek błyskawiczny, jednak ten typ obuwia jest zwykle rzadszy i wiele kobiet uważa, że klasyfikuje je to jako botki, a nie lity. 
 
Jeśli kupujemy lity, buty będą miały jeszcze kilka parametrów, o których będziemy musieli zadecydować. Pierwszy z nich to po prostu forma wykończenia – często buty te mogą być wykonane ze skóry, tworzywa sztucznego matowego albo w formie lakierowanej. Trzeba również pamiętać o tym, że polecane są one raczej dla kobiet, które są szczupłe i drobnych rozmiarów. W przypadku kobiet o potężniejszej budowie mogą być zbyć masywne, przez co będą dodawać kilogramów, sprawiać wrażenie ciężkości oraz zbytniego zabudowania stopy. Zanim więc będziemy podążać za modą, warto zastanowić się, czy faktycznie dane obuwie pasuje nam ze względu na naszą budowę ciała oraz styl, który preferujemy, aby nie wydać pieniędzy na coś nieciekawego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »