Technologie » AGD - RTV
Czyste szaleństwo – aktywny sezon zimowy z Samsung AirDresser
Zobacz więcej zdjęć » |
o nią zadbać tak, aby służyła latami nie tracąc na swojej funkcjonalności.
Kombinezony narciarskie czy kurtki z membraną należą do grupy odzieży specjalistycznej. Wybierając model dla siebie stawiamy zwykle na wysoką jakość – odzież ta spełnia ważne funkcje, a przy tym jest znana ze swojej wytrzymałości na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, zastosowane w niej rozwiązania, chronią użytkownika przed konsekwencjami upadków na stoku czy podczas górskich wędrówek. Niestety, błędy jakie możemy popełnić podczas jej pielęgnacji mogą nie tylko negatywnie odbić się na wyglądzie odzieży – doprowadzając do utraty pierwotnego koloru, kształtu czy struktury – ale także mogą pozbawić ją specjalistycznych właściwości.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pranie w pralce lub w pralni chemicznej – raz na sześć miesięcy
Odzież specjalistyczna, w tym techniczna i termoaktywna, na pewno nie lubi wysokich temperatur. Maksymalna temperatura prania wynosi zwykle 30 stopni, ale w tym względzie należy trzymać się ściśle zaleceń producenta podanych na metce. Kurtki narciarskie czy outdoorowe należy czyścić regularnie, ale jedynie miejscowo, gdyż nie lubią one namaczania oraz silnych środków piorących. Kompleksowe czyszczenie przyda im się po dłuższym lub intensywniejszym użytkowaniu, gdyż zakurzenie materiału może doprowadzić do zatkania porów, a tym samym do zablokowania funkcji odprowadzania pary wodnej. Częstotliwość prania uwarunkowana jest oczywiście intensywnością użytkowania, ale nie powinno się tego robić częściej niż raz na sześć miesięcy. Należy przy tym pamiętać o tym, że membrana czy puch źle znoszą wirowanie. Istotny jest również sposób suszenia odzieży – najbezpieczniej jest ułożyć ją na płasko na ręczniku, aby zapobiec odkształceniom i zbijaniu się wypełnienia.
Odświeżanie parowe z Samsung AirDresser – po każdym użyciu
Samsung AirDresser, czyli wyjątkowa szafa odświeżająca ubrania za pomocą pary, powstała z myślą o tym, aby ułatwiać codzienną pielęgnację ubrań, nawet tych najbardziej wymagających, i przedłużać im życie. Aby odświeżyć kurtkę z membraną wystarczy wybrać specjalny cykl Outdoor. W ten sposób, za sprawą silnego strumienia powietrza, usuniemy z niej pyłki i kurz oraz odświeżymy tkaninę zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Technologia JetSteam wygładzi zagniecenia oraz wyeliminuje **. Do odświeżania kurtek puchowych i kombinezonów narciarskich przeznaczony jest program w AirDresser dostępny pod nazwą Kurtki puchowe. W sumie urządzenie oferuje aż 20 programów, z których każdy dopasowany jest do odświeżania konkretnej grupy odzieży. Delikatne, a zarazem skuteczne odświeżanie parą, gwarantuje doskonały efekt i pełne bezpieczeństwo – za każdym razem.
Tak odświeżone ubranie, po zakończonym sezonie zimowym, możemy przechowywać w worku próżniowym, dzięki czemu uchronimy je przed wtórnym zanieczyszczeniem oraz wilgocią, a także zyskamy więcej miejsca w szafie.
Więcej informacji o produkcie znajdziesz na stronie: https://www.samsung.com/pl/campaign/air-dresser/
* Eliminuje: do 1) 99,9% trzech typów wirusów (Adenowirus, Wirus grypy i Herpeswirusy) na podstawie badań przeprowadzonych przez Laboratorium Szkoły Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego; program Sanitize 2) do 99,9% dwóch typów bakterii (E.coli i S.aureus); program Sanitize 3) do 99% gazów powodujących nieprzyjemny zapach (kwas izowalerianowy: pot; 4-etylopirydyna: tytoń, aldehyd walerianowy: żywność, np. grillowane mięso oraz tetrachloroetylen: pranie chemiczne) na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek, program Normal 4) do 99% substancji szkodliwych (Perchloroetylen) – na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek; program Normal 5) do 99% roztoczy kurzu domowego, na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek oraz testów w ramach certyfikacji BAF, program Sanitize.
** Zweryfikowane przez Intertek. Eliminuje do 99% kwasu izo-walerowego: pot, 4-etenylopirydyna: tytoń, aldehyd walera: zapach pieczonego mięsa i tetrachloroetylen: czyszczenie chemiczne. Badanie kwasu izo-waleriowego i 4-etenylopirydyny na podstawie normy KS K0891. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.
Nadesłał:
Dominika Maciąg
|
Komentarze (0)