Dom » Ogrody
Czyszczenie sprzętu ogrodowego - bębny z wężem w akcji
Zobacz więcej zdjęć » |
Zadbajmy o narzędzia po sezonie
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Narzędzia, które służyły nam do prac w ogrodzie przez cały sezon należy dokładnie oczyścić i przenieść do pomieszczenia, w którym przechowamy je przez zimę.
W przeciwnym razie mogą ulec korozji pod wpływem wilgotnej ziemi, liści, albo resztek nawozów, nie wspominając o ich walorach estetycznych. Szpadle, grabie, łopatki, motyki, warto umyć porządnie wodą i zostawić, żeby dokładnie obeschły. Wybierzmy do tego zadania słoneczne dni. Również niektóre meble ogrodowe, szczególnie te wykonane z metalu czy plastiku sprawnie oczyścimy za pomocą strumienia wody.
Możemy do tego użyć np. bębnów z wężem Fiskars. Są od razu gotowe do użycia, dzięki wyposażeniu w praktyczny zestaw akcesoriów, z pojemnikiem na ich przechowanie. Ponadto, bębny Fiskars można używać w pozycji poziomej, co zwiększa komfort użytkowania. Nie ma mowy o przewracaniu się sprzętu przy manewrowaniu nim.
Warto również pamiętać, że niektóre narzędzia, jak szpadle i motyki, w czasie pracy tępią się, dlatego pod koniec sezonu trzeba je naostrzyć np. szlifierką. Po osuszeniu narzędzi, wszystkie metalowe części warto naoliwić. Firma Fiskars rekomenduje użycie specjalnego zestawu do konserwacji złożonego z pilnika diamentowego oraz oliwy. Wytrzymały, diamentowy pilnik skutecznie naostrzy hartowaną stal, z której wykonane są elementy narzędzi ogrodowych. Oliwa zredukuje tarcie i ochroni ostrze przed korozją.
Pamiętajmy również, że narzędzia należy przechowywać w suchym miejscu. Warto wygospodarować sobie odpowiednią przestrzeń w garażu, czy piwnicy. Niektórzy ogrodnicy mają na wyposażeniu specjalne ogrodowe skrzynie czy półki. Jeśli chcemy bezpiecznie przechować drobne narzędzia to można również rozważyć zastosowanie wielofunkcyjnego kosza Ergo Pop-up. Materiał, z którego został wykonany, jest odporny na wilgoć, pleśń czy rozdarcia. Jego olbrzymią zaletą jest łatwość czyszczenia i przechowywania – po złożeniu zajmuje niewiele miejsca (wys. 3 cm). Kosz jest dostępny w trzech rozmiarach (73 I, 175 I oraz 219 I), dzięki czemu możemy dopasować go do naszych potrzeb i dostępnej przestrzeni.
Ach te liście…czyścimy taras i rynny
Właścicielom domów z ogrodem często sen z powiek spędzają liście opadające z drzew na taras i chodnik przed domem. Trzeba je koniecznie usunąć, aby nie uszkodziły posadzki. Pomoże nam w tym szczotka uniwersalna SolidTM, która została wyposażona w dwa rodzaje włosia, co gwarantuje efektywną i łatwą pracę. Dzięki niej usuniemy liście z tarasu czy chodnika. Natomiast bęben z wężem pomoże nam skutecznie pozbyć się zabrudzenia. To samo dotyczy rynien, które trzeba koniecznie oczyścić z liści i gałązek przed zimą, aby udrożnić odpływ wody z deszczu czy roztapiającego się śniegu. W tym przypadku możemy zastosować najpierw specjalną szczotkę do rynien QuikFitTM, a następnie dokończyć czyszczenie strumieniem wody przy użyciu bębna.
Rower i samochód na błysk
Wiele osób kończy jesienią również sezon rowerowy. To dobry moment, aby zadbać o rower czyszcząc go z błota, czy innych zanieczyszczeń. Tak przygotowany sprzęt z pewnością pozwoli nam z uśmiechem przywitać wiosnę. Bębny z wężem Fiskars doskonale sprawdzają się również przy myciu samochodu, który z kolei używamy przez cały rok. Jeśli często podróżujemy – warto taki bęben np. model S, mieć na wyposażeniu samochodu. Myjnia na wyciągnięcie ręki – dlaczego nie!
Orientacyjne ceny detaliczne:
- Automatyczny bęben z wężem XL z kółkami - ok. 957 zł
- Automatyczny bęben z wężem XL - ok. 774 zł
- Bęben wężem M - ok. 409 zł
- Bęben z wężem S - ok. 364 zł
- Zestaw do konserwacji - ok. 76 zł
- Kosz Ergo Pop-up - od ok. 50 zł do ok. 120 zł
- Szczotka uniwersalna SolidTM (M) - ok. 81 zł
- Szczotka do rynien QuikFitTM - ok. 105 zł
Nadesłał:
ewa.lukawska@targetpr.pl
|
Komentarze (0)