Motoryzacja » Transport
Dachser powiększa się w Karlsruhe
Obiekt został zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych oraz towarów niebezpiecznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Dachser działa w Malsch od 2012 roku. Niemieckie miasto stało się kluczową lokalizacją dla operatora ze względu na doskonałe połączenia z Francją, stanowiącą główny kierunek eksportu niemieckich chemikaliów. Decyzja o rozbudowie tamtejszego centrum logistycznego została podjęta w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony firm z branży chemicznej.
- Badenia-Wirtembergia jest jednym z pięciu wiodących niemieckich landów pod względem przychodów w ramach branży chemicznej. W związku z tym jest tutaj duży popyt na współpracę z niezawodnym partnerem logistycznym, który zapewni bezpieczny transport oraz właściwe przechowywanie produktów chemicznych - mówi Bernd Großmann, dyrektor generalny oddziału Dachser Malsch.
Dachser ma duże doświadczenie w zakresie obsługi towarów niebezpiecznych. Firma dysponuje dedykowanym obszarem biznesowym DACHSER Chem-Logistics, oferującym rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów z tego sektora. Podczas transportu i przechowywania ładunków specjalnych operator działa zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i jakości, które znacznie wykraczają poza obowiązujące wymogi prawne.
- Dachser przeprowadził w ostatnich kilku latach wiele inwestycji w ramach logistyki kontraktowej tworząc ponad 500 tys. nowych miejsc paletowych. Dzięki nowemu obiektowi do obsługi materiałów niebezpiecznych możemy oferować silną sieć dla przemysłu chemicznego w południowo-zachodnich Niemczech, ze specjalnie wyposażonymi magazynami w Karlsruhe, Mannheim, Überherrn i Ulm - mówi Alexander Tonn, dyrektor zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech.
Nowy obiekt w Malsch podzielono na dziewięć sekcji odgrodzonych od siebie zaporami ogniowymi. Każda z poszczególnych części magazynu będzie wyposażona m.in. w automatyczny system gaśniczy ze spryskiwaczami sufitowymi, a także w dodatkowe zraszacze wmontowane w półki. Większość sektorów będzie posiadać instalacje ostrzegające przed wyciekiem gazu oraz system przeciwpożarowy z wykorzystaniem piany gaśniczej. Co więcej, w posadzkę ze zbrojonego betonu wbudowane zostaną specjalne arkusze uszczelniające, które w połączeniu ze specjalną niższą konstrukcją podłogi będą w stanie zatrzymać więcej wody użytej do ugaszenia ognia. Tymczasem bariery przy studzienkach ściekowych zapewnią dodatkową ochronę przed skażeniem wód gruntowych.
Nadesłał:
PractumConsulting
|
Komentarze (0)