Firma » Bankowość

Damian Ragan, Credit Agricole: Kredyty ze stałą stopą zyskują na popularności

Damian Ragan, Credit Agricole: Kredyty ze stałą stopą zyskują na popularności
Zobacz więcej zdjęć »
Polskie banki zwiększają ofertę kredytów o stałym oprocentowaniu. Niestety, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne to wielu klientów i tak nie może z nich skorzystać, bo nie ma już zdolności kredytowej – informuje Damian Ragan, wiceprezes Credit Agricole Bank Polska.

 

 – Kredyty o stałym oprocentowaniu to wciąż zdecydowana mniejszość jeśli chodzi o cały portfel aktywnych umów, ale wyraźnie przeważają one wśród umów nowych. W Credit Agricole Bank Polska stanowią one już ponad 80 proc.- Wszyscy się uczymy, a świadomość zagrożeń rośnie gdy ich doświadczamy – podkreśla Ragan.

 

– Kiedy na początku zeszłego roku w wyniku Rekomendacji S polskie banki zaczęły proponować takie umowy hipoteczne, zainteresowanie było niewielkie, na poziomie 5-7 proc. To się zaczęło zmieniać po pierwszych podwyżkach stóp procentowych. Pamiętajmy że rok temu o tej porze narracja na temat inflacji i stop procentowych była zupełnie inna. Co do inflacji wszyscy się pomyliliśmy, bo aż tak dynamicznego wzrostu cen nikt się nie spodziewał – dodaje wiceprezes Credit Agricole w wywiadzie dla Interia Biznes.

 

Kliknij w link i obejrzyj całą rozmowę: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-damian-ragan-credit-agricole-bank-polska-kredyty-ze-stala-st,nId,6084558 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »