Technologie » Komputery

DDP zapowie na targach GEA unikalne nowości

DDP zapowie na targach GEA unikalne nowości
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas międzynarodowych targów geodezji i geoinformatyki GEA 2009 firma DDP zapowie unikalne nowości na przyszły rok oraz zaprezentuje skanery WideTEK działające w oparciu o innowacyjną technologię Scan2Net.

W dniach 8-10 października 2009 r. w Krakowie odbędą się międzynarodowe targi geodezji i systemów informacji przestrzennej GEA. To największa impreza wystawiennicza branży geoinformatycznej, która w tym roku wystartuje po raz piętnasty.

Targom towarzyszyć będą seminaria szkoleniowe oraz prezentacje prowadzone przez firmy uczestniczące. Jednym z wystawców będzie DDP Sp. z o.o. (Digital Document Professionals) – dostawca rozwiązań do digitalizacji, którego oferta obejmuje profesjonalne skanery oraz oprogramowanie wspomagające procesy skanowania, indeksowania, obróbki obrazów oraz zapisu i dystrybucji dokumentów w postaci elektronicznej. Podczas krakowskiej imprezy DDP zaprezentuje szerokoformatowe oraz płaskie skanery WideTEK firmy ImageAcces, wykorzystujące technologię Scan2Net, dzięki której urządzenia są niezależne od systemu operacyjnego i nie wymagają do pracy żadnego dodatkowego sprzętu lub oprogramowania. W urządzeniach zastosowano dotykowy panel sterujący, dzięki czemu mogą one pracować jako samodzielne stacje skanujące lub po podłączeniu do sieci mogą być obsługiwane z dowolnej przeglądarki WWW.

Wśród urządzeń prezentowanych przez DDP na targach znajdzie się WideTEK 36 – kolorowy skaner szerokoformatowy o konstrukcji zapewniającej ochronę komponentów optycznych przed kurzem i pyłem, który wyróżnia się wyjątkowo wysoką prędkością skanowania oraz niskimi kosztami eksploatacji. Ten model o szerokości skanu do 36 cali (915 mm) został uznany przez niezależne laboratoria badań sprzętu komputerowego, biurowego i poligraficznego BERTL za najszybszy skaner szerokoformatowy na świecie. Podczas targów GEA firma DDP zaprezentuje również kolorowy skaner płaski WideTEK 25 obsługujący dokumenty nieprzekraczające formatu A2, który – podobnie jak inne urządzenia z rodziny WideTEK – jest wyposażony w interfejs komunikacyjny 1Gb Ethernet i dotykowy panel kontrolny. Podczas skanowania automatycznie rozpoznaje on wymiary skanowanego obiektu i pozwala zapisywać rezultaty na zewnętrznych nośnikach USB, na udziale sieciowym, wskazanym serwerze FTP lub dystrybuować je za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Podczas targów GEA firma DDP opowie również o planowanym wprowadzeniu na rynek pierwszego dwustronnego szerokoformatowego skanera WideTEK 36 DS. „To absolutnie unikalne urządzenie przeznaczone do digitalizacji obustronnie zadrukowanych dokumentów o szerokości do 36 cali (915 mm)” – mówi Grzegorz Dzięcioł, Wiceprezes Zarządu DDP. Model WideTEK 36 DS skierowany jest głównie do bibliotek, archiwów oraz firm monitorujących i archiwizujących media drukowane, a także do wszystkich, którzy zmuszeni są digitalizować dwustronne dokumenty dużego formatu. „Dzięki temu rozwiązaniu jednoczesne zeskanowanie dwóch stron gazety zajmuje jedynie 4 sekundy, a dodatkowo nie ma już potrzeby powtórnego przeprowadzania dokumentu przez skaner. To unikalne urządzenie, które rewolucjonizuje proces digitalizacji „szerokich” dokumentów, planujemy wprowadzić do sprzedaży na polskim rynku już w pierwszym kwartale 2010 roku” – dodaje Grzegorz Dzięcioł z DDP.

Targi GEA 2009 będą odbywać się w Krakowie przy ul. Centralnej 41A w godz. 10.00-18.00 (w czwartek i piątek 8 i 9 października) oraz w godz. 10.00-15.00 (w sobotę 10 października). Dziennikarzy pragnących umówić się na indywidualne spotkania z przedstawicielami firmy DDP prosimy o bezpośredni kontakt z Wiceprezesem Zarządu, Grzegorzem Dzięciołem: tel. 602 42 78 07 lub e-mail grzegorz.dzieciol@ddp.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »