Rozrywka i wypoczynek » Święta

Dekoracje - a po co?

Dekoracje - a po co?
Zobacz więcej zdjęć »
Wszystkie święta, bez wyjątku, pełne są wzniosłych chwil, w których najważniejszy jest duchowy aspekt naszego istnienia.

Czy w związku z tym należy zapomnieć o czysto materialnej stronie świąt? Nie trzeba rezygnować z tej przyjemności , ale też nie należy przedkładać jej nad duchowy wymiar uroczystości. 
 
Nie od dziś wiadomo, że w wyjątkowy nastrój wprowadzić może człowieka tylko to, z czym nie spotyka się na co dzień. To właśnie dlatego wszystkie wyjątkowe sytuacje podkreślamy swoim strojem- eleganckim, zadbanym, dopasowanym do okazji. Wygląd jest istotny i podkreśla wagę lub radość z wydarzenia, dlatego nie można pozbawiać się tej możliwości, zwłaszcza podczas świąt. Boże Narodzenie jest szczególnie wdzięcznym tematem, ponieważ z myślą o nim tworzy się tysiące ozdób choinkowych i dekoracji.
 
Przyjęło się, że grudniowe święta są najbardziej wdzięcznym tematem dla miłośników dekorowania. Być może podświadomie próbujemy zrekompensować sobie szarość za oknem nakładając na drzewka dziesiątki lampek, kolorowych bombek, łańcuchów, przyozdabiając całe mieszkanie wieńcami z Poisencji i srebrnych szyszek. Kolorowo jest także pod choinką- co roku stoi tam sterta prezentów zapakowanych w wymyślny sposób, a na stole goszczą pachnące pomarańcze z goździkami i piękne świece. Powoli odchodzi się od klasycznej bieli i zastawy w kwiaty, jakie gościły na stołach wigilijnych naszych babć i mam. Serca współczesnych gospodyń i gospodarzy podbijają nowe trendy, czyli dekorowanie stołu w sposób odbiegający od klasycznego. Biel zastępuje głęboka czerwień lub zieleń, a na miejscu kwiecistych talerzy pojawia się oryginalna kształtem zastawa.
 
Wszystko to okraszone jest stroikami i nietypowymi świecami. Jeżeli chcemy wykorzystać ten trend u siebie w domu warto zwrócić uwagę na to, aby dekoracje stołu i ozdoby choinkowe współgrały ze sobą kolorystycznie. Cała ta oprawa w gruncie rzeczy ma sens i sprawia, że łatwiej nam wprowadzić się w odpowiedni nastrój, a co za tym idzie mocniej przeżywać całe wydarzenie. Nie można jednak skupiać się wyłącznie na oprawie zewnętrznej, ale pamiętać o tym, co jest w tym momencie najważniejsze.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2016-05-10 11:21:52

    Według mnie dekoracje dodają wnętrzu przytulności:) Mnie się udało uzyskać taki efekt dzięki poduszkom dekoracyjnym od dwiesiostry.eu :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »