Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Depresja - jak sobie z nią poradzić

Depresja - jak sobie z nią poradzić
Zobacz więcej zdjęć »
Depresja jest najczęściej występującą chorobą z kategorii zaburzeń psychicznych. Smutek, brak chęci do życia, nieumiejętność odczuwania radości, bezsenność lub nawet wystapienie dodatkowych komplikacji psychosomatycznych to nierzadkie cechy towarzyszące tej chorobie.
Na szczęście medycyna i psychologia są obecnie na tyle rozwinięte, że leczenie zaburzeń depresyjnych jest jak najbardziej możliwe.

Depresja jest na tyle skomplikowaną chorobą, że osoby na nią cierpiące, mogą sobie nawet nie zdawać z tego sprawy. Odczucia zapewniane przez chorobę są na tyle realistyczne, że są one w stanie zastąpić rzeczywistość i osłabić mechanizmy ochronne organizmu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jakie są najczęstsze objawy towarzyszące depresji?

  • Smutek i przygnębienie
  • Utrata zainteresowań i radości z życia
  • Zaburzenia koncentracji
  • Zaburzenia snu
  • Obniżona samoocena
  • Mysli samobójcze
  • Objawy somatyczne, takie jak: brak sił, bole głowy, problemy z układem krążenia

Jakie są najpopularniejsze sposoby leczenia depresji?

  • Psychiatryczne, czyli leczenie za pomocą leków antydepresyjnych. Pod tym pojęciem znajdują się leki z kategorii inhibitorów wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników, leki o receptorowych mechanizmach działania, Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) i inne, mniej popularne.
  • Psychologiczne/Psychoterapeutyczne, czyli podejście do problemu od strony psychologicznej, bowiem uważa się, że większość problemów natury psychicznej wiąże się z przeszłością i złymi przeżyciami. Wyróżnia się tutaj pojęcia jak sesje indywidualne, jak i grupowe, czyli bardziej intensywne, z możliwością otrzymywania tzw. „feedbacku" od pozostałych członków grupy, jak i samego terapeuty.

Leczenie depresji jest możliwe, jednak najtrudniejszy jest pierwszy krok i zdecydowanie się na wizytę u lekarza psychiatry i/lub psychologa bądź psychoterapeuty. Leczenie tak skomplikowanej choroby może trwać nawet kilka lat, jednak w większości przypadków, pacjencji mogą poczuć ulgę po kilku miesiącach zażywania leków oraz sesji terapeutycznych.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

soskredyt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »