Zdrowie » Medycyna
Depresja - zabójca pamięci!
Dzisiaj zajmiemy się trochę innym tematem jakim jest depresja. Depresja jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechną i bardzo poważną chorobą. Skutecznie niszczy nam osobowość i nie pozostaje bez wpływu na nasze funkcje poznawcze. Jak zastopować umysłowy letarg wywołany depresją? Odpowiedź ujmę w kilku krokach, które mogą nam w tym znacząco pomóc.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czy depresja upośledza pamieć?
Odpowiedź jest jasna – tak. Depresja jest prawdziwym zabójcą pamięci i intelektu. Osoby dotknięte tą przypadłością często czują jakby ich IQ obniżyło się o 20 punktów. Często depresja przypomina objawami otępienie. Jednak przy dobrze dobranym leczeniu i zdrowym trybie życia możemy powrócić do stanu sprzed choroby lub nawet lepszego!
1. Dobierz odpowiednie leczenie
Na rynku istnieje wiele leków antydepresyjnych. Są one absolutną podstawą do powrócenia do normalnego funkcjonowania. Nie należy się do nich zniechęcać i trzeba cierpliwe czekać na efekty. Skutki leczenia są zauważalne co najmniej po miesiącu zażywania, ponieważ środek musi skumulować się w organizmie. Leki mają to do siebie, że działają na każdego inaczej, więc np. lek który nie działa dobrze na jedną osobę, może zadziałać wybitnie na inną. Najpopularniejsze leki to: Seronil, Effectin, Elicea, Citabax
2. Wyrusz na psychoterapię
Kluczowym wymaganiem do wyjścia z depresji jest psychoterapia. Leki nie leczą choroby, zmniejszają tylko jej objawy. Bolącego zęba nie leczymy ibupromem, tylko idziemy do dentysty… podobnie jest z depresją, zamiast dentysty proponuję jednak psychoterapeutę
3. Uprawiaj sport
Sport jest konieczny do zdrowego funkcjonowania! Ma bardzo duży wpływ na pracę naszego umysłu. Sprawia, że mózg jest bardziej dotleniony, zwiększa się też odporność organizmu. Mężczyzną polecam siłownie, która wzmaga produkcje Testosteronu. Jest on niezbędny dla zdrowej psychiki faceta.
4. Odstaw alkohol
Alkohol jest chyba najgorszą rzeczą w jaką możemy uciekać przy depresji. Jest depresantem, więc nasila jej objawy. Odstawienie alkoholu skutkuje dużo lepszym samopoczuciem, powrotem jasności umysłu. Zażywanie antydepresantów i spożywanie alkoholu kompletnie mija się z celem. Dlatego w weekend zamiast iść na imprezę, pójdź na siłownie.
5. Daj sobie trochę czasu
Z depresji wychodzi się stopniowo. Nie ma natychmiastowych efektów – trzeba byc cierpliwym i wytrwałym. Dlatego nie zniechęcaj się szybko. Trzeba dac sobie trochę czasu. Organizm musi odpocząć i stopniowo dochodzić do siebie. Z każdym miesiącem jest co raz lepiej i wraca nam chęć do życia!
Komentarze (1)
jak ktoś na prawe cierpi na depresje, to potrzebuje pomocy specjalisty. np. wanda pratnicka jest dobrym specjalistom. nalezy sie powaznie zajac probleme, bo depresja moze miec fatalsne skutki. nikomu nie radze polegac wylacznie na sobie. uwazam, ze nalezy szukac bezwzglednie pomocy, gdy sie podejrzewa u siebie depresje.