Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Design w hotelu ma znaczenie

Design w hotelu ma znaczenie
Zobacz więcej zdjęć »
W Polsce, w ciągu ostatnich 25 lat, liczba hoteli wzrosła o 367 proc. W związku z tym, obecnie w naszym kraju znajduje się przeszło 2000 obiektów hotelarskich, oferujących ponad 100 tys. pokoi.

Do niedawna to czy turysta zatrzyma się w danym obiekcie zależało od lokalizacji, standardu, a nierzadko przede wszystkim ceny za nocleg. Obecnie wpływ na to mają także inne czynniki, takie jak zaplecze gastronomiczne, strefa SPA & Wellness, atrakcje, a niejednokrotnie także design. To on nadaje bowiem klimat danemu miejscu i sprawia, że postrzegamy je jako atrakcyjne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Emirates Palace w Abu Dhabi, The Plaza w Nowym Jorku czy The Westin Excelsior w Rzymie to tylko niektóre z najbardziej imponujących hoteli na świecie. To co w nich zachwyca to nie tylko luksus i przepych, ale też wyjątkowy design, który staje się wizytówką tego miejsca. Nadanie niezwykłego klimatu wnętrzom to bowiem najtrudniejsze zadanie jakie stoi przed architektem hotelu.

 

„Prace nad koncepcją wnętrza hotelu trwają kilka miesięcy. Finalny efekt jest składową wielu czynników. Przede wszystkim zależy od tego czy jest to zupełnie nowy obiekt czy też odrestaurowane miejsce historyczne. Niemniej jednak w każdym przypadku najważniejsza jest spójność przekazu. Podobny styl powinien znaleźć się zarówno w części hotelowej, gastronomicznej, a jeśli obiekt takową posiada, także w strefie SPA. Nie można też zapominać o najbliższym otoczeniu. Konieczna jest ścisła współpraca projektanta wnętrz z architektem zieleni. Wszystko to wpływa na nasze pierwsze i najważniejsze wrażenie wyniesione z pobytu w danym miejscu” – powiedziała Marta Bodylewicz, architekt Pałacu na Wodzie.

 

Z historią w tle

 

Przykładem wnętrza, w którym architekt mógł zrealizować wyjątkowo designerską wizję jest nowopowstały kompleks hotelowy Pałac na Wodzie. Wytyczną inwestora było stworzenie miejsca, w którym styl klasyczny mieszałby się z nowoczesnością. Sercem tej inwestycji jest bowiem XVIII-wieczny pałac, który w 2009 roku odzyskał dawną świetność. Właścicielom zależało na pokazaniu w jaki sposób zmieniał się na przestrzeni lat, poprzez zróżnicowanie kolorystyczne i odmienne umeblowanie poszczególnych pomieszczeń.

 

Motyw przewodni – różnorodność

 

W obiekcie powstało więc 6 typów pokoi, z których każdy odpowiada innemu okresowi z historii pałacu. Pokój miodowy, którego motywem przewodnim jest złotawy, naturalny marmur – Prada Gold, występujący w łazience, to odniesienie do początków złotej ery Pałacu na Wodzie.

 

Złoto zostało także wykorzystane w czarno-białym pokoju, z tym samym miodowym marmurem w łazience, ale czarnymi meblami z miodową tapicerką w sypialni. Biel i czerń doskonale komponują się także ze srebrem, dlatego kolejny rodzaj pokoju utrzymany jest w tej tonacji. W łazience pojawia się biały marmur, a na podłodze szaro-czarna wykładzina.  

 

Pokój emperador to wyjątkowo szlachetne wnętrze, w którym dominuje kolor brązowy, połączony z królewskim błękitem. W łazience wykorzystany został marmur Dark Emperador, a meble posiadają niebieską tapicerkę.

 

Wielbiciele naturalnych akcentów z pewnością dobrze poczują się w pokoju Crema Marfil, z naturalnym, kremowym kamieniem w łazience i kaflami z fakturą drewna. Wnętrze uzupełniają meble z niebieską wykładziną i tapicerką w podobnym kolorze. Z kolei amatorzy mocnych odcieni będą mogli wybrać pokój z czerwonymi akcentami, które w łazience zapewnia marmur Rojo Alicante i czerwono-szare kafle.

 

Indywidualne podejście

 

Aby hotel mógł się wyróżnić spośród innych obiektów na rynku, powinien zapewniać indywidualne podejście do gościa na każdym poziomie obsługi – nie tylko poprzez tworzenie dedykowanych pobytów, dopasowywanie zabiegów i atrakcji, ale też na poziomie aranżacji wnętrz. Stąd pomysł na kilka różnych stylów w obiekcie. Istotny jest też fakt, że wszystkie meble, kolory tapicerek i wezgłowia łóżek projektowane są indywidualnie na potrzeby Pałacu na Wodzie. Gość hotelowy może więc wybrać sobie kolor, w którym dobrze się czuje i meble, które mu odpowiadają.

 

Luksusowe marki

 

Wielość stylów i kolorów, będących do dyspozycji gości to jeden z niezaprzeczalnych atutów obiektu hotelowego. Ważna jest jednak także jakość – nie tylko obsługi, ale też produktów wykorzystanych do aranżacji wnętrz. W Pałacu na Wodzie, jak na obiekt tej klasy przystało, znaleźć więc można wiele znanych marek, takich jak: Bontempi, Le Fabrie, Rosignoli, Bodema, Monodutti, Seven Sedie czy też Fam Sedie. Większość z nich to meble wykorzystywane w pokojach hotelowych – nowoczesne (jak Bontempi) oraz stylizowane (La Fabrie, Seven Sadie i Fam Sedie). Z kolei produkty marki Bodema wypełniły wnętrza pałacowego SPA. Wszystkie zostały sprowadzone z włoskich fabryk.

 

Nastrojowe SPA

 

SPA to miejsce, w którym, podczas typowo relaksującego pobytu, spędzamy sporo czasu. Musi więc być nie tylko komfortowe, ale też przyjemne dla oka. Dlatego dla każdego architekta urządzenie tej przestrzeni jest dużym wyzwaniem.

 

„SPA w Pałacu na Wodzie pomyślane zostało na kształt swoistej oazy. Wykorzystałam tam naturalne materiały, takie jak drewno, łupek, onyks. Kolorystyka jest też wypadkową tych surowców. Całość rozświetlają ozdobne panele, składające się z linii świetlnych oraz drewnianych desek. Dopełnieniem charakteru tego wnętrza jest replika krzesła Franka Lloyda Wrighta, składającego się z ozdobnych desek, dokładnie takich jak te w całym SPA” – powiedziała Marta Bodylewicz, architekt Pałacu na Wodzie.

 

Odważnie i ze smakiem

 

Pałac na Wodzie to luksusowy obiekt składający się z hotelu, strefy SPA & Wellness, a docelowo także kompleksu term. Poza omówionymi już pokojami i częścią zabiegową, wizji architektonicznej wymagała także przestrzeń wspólna, czyli restauracja i oranżeria. Każde z tych wnętrz otrzymało nieco inny charakter, jednak spójne jest w nich szlachetne połączenie czerni ze złotem. Znaleźć je można zarówno w płytkach 3D, posadzce oraz na pilastrach w oranżerii. Całość dopełniają meble oraz żyrandole w tych kolorach.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »