Dom » Architektura
Designerski showroom okien i drzwi otwarty w Rzeszowie
Zobacz więcej zdjęć » |
Internorm to firma rodzinna, która działa na rynku od ponad 85 lat. Całość produkcji odbywa się w czterech zakładach w Austrii. Marka ta jest znana w Europie z jakości oraz innowacyjności. To jej zawdzięczamy między innymi powstanie współczesnego okna PVC czy okien trzyszybowych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pierwszy showroom Internorm został otworzony we wrześniu ubiegłego roku w Warszawie. Rzeszowski salon tej marki powstał z inicjatywy podkarpackiej firmy BEMA-Res Nowoczesne Budownictwo, która specjalizuje się w projektowaniu, doborze oraz montażu elementów stolarki okiennej i drzwiowej.
BEMA-Res jest jedną z niewielu firm w Polsce, które oferują specjalistyczne usługi z zakresu tzw. budownictwa pasywnego. W skali regionu jest pionierem w tzw. montażu warstwowym. Polega on na montowaniu okna nie w murze, ale w strefie docieplenia budynku. Zapewnia to znaczną oszczędność ciepła i ogranicza koszty ogrzewania.
Firma posiada m. in. tytuł Ambasadora Budownictwa Pasywnego. - Otrzymaliśmy to wyróżnienie jako pierwszy dystrybutor stolarki. Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku stworzył tę kategorię specjalnie dla nas - wyjaśnia Marek Bednarz, właściciel BEMA-Res. Jak dodaje, część osób zatrudnionych w firmie posiada również prestiżowy certyfikat Rzemieślnika Budownictwa Pasywnego, wydawany przez renomowany Passivhaus Institut w Darmstadt.
Co można zobaczyć w showroomie? Przede wszystkim jeden z najnowszych produktów firmy: okno HF 410 o rdzeniu z ultra-wytrzymałego, klejonego warstwowego drewna konstrukcyjnego. - Internorm raz na kilka lat dostarcza rozwiązanie, które rewolucjonizuje branżę. W latach 60. dwudziestego wieku były to okna PVC, dziś jest to okno o rdzeniu z klejonego drewna - tłumaczy Marcin Ksokowski przedstawiciel Internorm. Klejone warstwowo drewno cechuje wyjątkowa wytrzymałość i niewielki ciężar. Stosuje się je m. in. do budowy wieżowców. Zastosowanie tego materiału w produkcji okien zapewnia niezrównaną stabilność skrzydła, jak i znacznie wyższą izolacyjność termiczną w porównaniu do stosowanej tradycyjnie stali.
W showroomie można znaleźć wiele innych nowinek technologicznych z zakresu tzw. inteligentnego domu: okna z wbudowanymi żaluzjami, bateriami solarnymi, rekuperacją czy rozwiązania z zakresu I-Tec Smart Window, umożliwiające sterowanie stolarką z urządzeń mobilnych.
Nadesłał:
RedPen
|
Komentarze (0)