Dom » Budownictwo

Deski kompozytowe - czy nagrzewają się na słońcu?

Deski kompozytowe - czy nagrzewają się na słońcu?
Zobacz więcej zdjęć »
Najczęstszymi proponowanymi produktami na taras są drewno i kompozyt, jednak zagłębiając się w ten temat zostajemy zarzuceni ogromem informacji dotyczących wad i zalet tych materiałów. Jak odnaleźć się w tym gąszczu komentarzy, spostrzeżeń i „dobrych rad”? Co jest potwierdzonym faktem, a co plotką?

Chcąc rozwiać wiele wątpliwości dotyczących desek kompozytowych stworzyliśmy serię wpisów mających na celu obalenie MITÓW związanych z kompozytem, jednocześnie potwierdzając FAKTY dotyczące tego produktu. Postanowiliśmy osobiście sprawdzić kilka zasłyszanych „teorii”.

Teoria nr 1: „Deski kompozytowe nagrzewają się bardziej niż drewniane”.

Testy zostały przeprowadzone w warunkach jak najbardziej realnych, starano się odzwierciedlić wszystkie okoliczności życia codziennego.

Szczegóły doświadczenia i wyniki znajdziesz naDeski kompozytowe. mity i fakty.

Wnioski końcowe: Deski kompozytowe nie nagrzewają się bardziej od desek drewnianych. Co więcej, często to drewno osiąga nieco wyższe temperatury. Ważną kwestią jest kolor desek, z całą pewnością to deski o jasnych barwach „wchłaniają” mniej ciepła niż te ciemniejsze (deska kompozytowa w kolorze kości słoniowej była zawsze o średnio 10O-15Ochłodniejsza!).

Deska kompozytowa - idealna na Twój taras Taras z deski kompozytowej ma bardzo wiele zalet. Jest niebywale trwały i wytrzymały, nie wchłania wilgoci, nie ma drzazg i wykazuje właściwości antypoślizgowe. Ponadto jest całkowicie bezobsługowy: nie trzeba go impregnować czy olejować, wystarczy go czyścić za pomocą myjki typu karcher. Do tej długiej już listy plusów możemy dzisiaj oficjalnie dopisać kolejny: kompozyt nie nagrzewa się bardziej niż drewno.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Teraso. Deski tarasowe.
http://www.teraso.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »