Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Dieta dla dziecka

Dieta dla dziecka
Zobacz więcej zdjęć »
Na pewno zastanawiamy się, jaka dieta jest zdrowa dla naszego dziecka? Jak odżywiać naszą pociechę aby mogła zdrowo rosnąć, mieć wystarczającą ilość siły, energii, a przede wszystkim aby adekwatnie się rozwijała.

Zanim jednak zaczniemy martwić się czy nasze dziecko odżywia się prawidłowo sprawdźmy czy adekwatnie przybiera na wadze, spokojnie śpi, nie choruje, a także czy cieszy się dobrym samopoczuciem.
Jak skomponować dietę dziecka?
Jeśli zastanawiasz się jak skomponować doskonale dietę naszego dziecka, musimy zastanowić się co właściwie potrzebne jest mu. Nie możemy naszej pociechy po prostu zmuszać do jedzenia, albowiem takie zachowanie będzie miało odwrotne od zamierzonych skutki. Rodzice bardzo często namawiają dziecko, aby zjadło wszystko co ma na talerzu, nie mając na uwadze tego, że owa porcja jest po prostu dla niego za duża. Nie warto także dziecku podsuwać do jedzenia zbyt dużej ilości słodyczy. Nie powinniśmy karmić go ciasteczkami, czekoladkami, lecz zapewnić regularne posiłki, które zawierają w sobie wiele wartości odżywczych, witamin oraz minerałów. Ważne jest także to, aby dziecka nie przekarmiać a wszystko dlatego, że otyłość jest także bardzo groźną chorobą, z którą to mamy do czynienia coraz częściej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Urozmaicona dieta


Dziecko powinno każdego dnia mieć idealne zapotrzebowanie energetyczne, właściwe dla swego organizmu. Oczywiście im dziecko jest młodsze, tym każdego dnia potrzeba mu więcej kalorii, albowiem wciąż się rozwija. Tym samym aby jadłospis był prawidłowy muszą znaleźć się w nim białka, tłuszcze i węglowodany a wszystko to w odpowiednich proporcjach. Dzieje się tak dlatego, że białka są niezbędne dla wzrostu dziecka, co sprawia, że muszą pokrywać 15-20% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Dodatkowo znajdują się w nich cenne dla organizmu aminokwasy. Tłuszcze nie mogą przyjmowane być w postaci większej aniżeli 30 %, zaś węglowodany nie więcej aniżeli 55 % w ciągu doby.

Zapraszamy do lektury artykułu na stronie http://silaczka.pl/zdrowie/309-dieta-w-czasie-karmienia-piersi Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »